Sigara Fiyatlarına Yeni Zam

Sigara fiyatlarına yapılan zamlar devam ediyor. Sigara kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu gelişme, Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar tarafından açıklandı. Dündar, belirli sigara gruplarına 3 Türk Lirası düzeyinde zam yapıldığını duyurdu. Bu haberle birlikte, sigara fiyatlarına zam gelip gelmediği ve zam miktarının ne kadar olduğu soruları gündeme geldi.

Vedat Işıkhan’dan Emekli İkramiyeleri Açıklaması: 10 Haziran’da Başlıyor! Vedat Işıkhan’dan Emekli İkramiyeleri Açıklaması: 10 Haziran’da Başlıyor!

Zam Oranları ve Etkileri

Mayıs ayının başlaması ile birlikte, sigara fiyatlarındaki artışlar hız kesmeden devam ediyor. Zamlı sigara fiyatları bugünden itibaren uygulanmaya başlandı. Erol Dündar, bu zammın sigara fiyatlarına olan etkisini "Sigaraya zam yağmuru devam ediyor" ifadesiyle aktardı. Dündar'ın verdiği bilgilere göre, en yüksek fiyatlı sigaralar 67 Türk Lirası'ndan 70 Türk Lirası'na yükseltildi.

Fiyatlardaki Değişimler

Sigara fiyatlarındaki artışlarla birlikte, en düşük fiyatlı sigaraların 60 Türk Lirası'ndan 63 Türk Lirası'na çıktığı bilgisi de paylaşıldı. Bu artışlar, sigara kullanıcılarının bütçelerini doğrudan etkileyerek, maliyetlerini artırmaktadır. Öte yandan, geçmiş dönemlerde yapılan 1 Türk Lirası'lık indirimlerle en pahalı sigaranın fiyatı 67 Türk Lirası'na gerilemişken, en ucuz sigara 56 Türk Lirası'na düşmüştü. Ancak, bu indirimler zamlarla dengelenmiş durumda.

Kaynak: Haber Merkezi