Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, önemli bir açıklama yaparak, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarındaki artış oranını belirledi. Bakan Işıkhan, Ocak 2024 itibarıyla SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarındaki 6 aylık artış oranını yüzde 49,25'e çıkardıklarını duyurdu. Bu kararın, emeklilerin maddi durumlarına olumlu bir etki sağlamayı amaçladığı belirtilirken, bu yıl tüm emeklilerin aynı oranda artış almasının hedeflendiği ifade edildi.

Bakan Işıkhan'ın açıklamasına göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 2024 yılı Ocak ayından itibaren aylıklarında yüzde 49,25'lik bir artışla karşılaşacaklar. Bu durum, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik bir adım olarak değerlendirilirken, aynı oranda gerçekleşen artışın adil bir dağılım sağlayarak tüm emeklilerin fayda sağlamasına olanak tanıdığı belirtiliyor.

Elektriğe Yüzde 38 Zam Geldi! Elektriğe Yüzde 38 Zam Geldi!

Memnuniyetle Karşılandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TRT Haber canlı yayınına katılarak önemli bir duyuruda bulundu. Bakan Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zamlarını yüzde 49,25'e yükselttiklerini açıkladı. Bu kararın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki müjdesi üzerine gerçekleştiği ve emeklilere yönelik yapılan artışın daha da genişletildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine SSK ve Bağ-Kur emeklisine ilave yüzde 5 artış müjdesini vermesi, artış oranını yüzde 37,57'den yüzde 42,6'ya yükseltmişti. Ancak Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda bir ek zam daha yapıldığını belirtti. Bu kapsamda SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin emekli aylıklarındaki artış oranının ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25'e çıkarıldığını duyurdu.

Editör: Berkan Yıldırım