Emlak Vergisi Muafiyeti: Tek Tapu Sahiplerine Önemli Uyarı!

Emlak vergisi ödeme sürecinde bulunan tek ev sahipleri için kritik bir uyarı geldi. 31 Mayıs'ta sona erecek olan emlak vergisi ödeme tarihine az bir süre kala, binlerce kişinin bu muafiyetten haberdar olmadığı ortaya çıktı. Muafiyet hakkına sahip olanlar, geriye dönük 5 senelik ödemeleri için de başvuruda bulunabilecekler.

Bayramda Tüm İhtiyaçlar Karşılansın Diye: Faizsiz Kredi Desteği! Bayramda Tüm İhtiyaçlar Karşılansın Diye: Faizsiz Kredi Desteği!

Muafiyet Hakkı Nasıl Kazanılır?

Emlak vergisi muafiyeti, tek tapu sahibi olan ve tek evi 200 metrekareyi geçmeyen kişilere tanınmaktadır. Bu kapsamda emekliler, ev hanımları, işsizler, gaziler ve şehit yakınları vergiden muaf tutulmaktadır. Ancak bu hak için belediyeye başvuru yapmak gerekmektedir.

Geri Ödeme Fırsatı

31 Mayıs tarihine kadar belediyeye başvuruda bulunarak emlak vergisi muafiyetinden yararlananlar, ödedikleri vergi tutarının yanı sıra geriye dönük 5 senelik ödemelerini de talep edebilirler. Bu durumda, belediye tarafından ödeme yapılarak fazladan ödenen miktarlar iade edilir.

Emlak vergisi muafiyeti hakkında bilgi sahibi olmayan veya başvuru yapmayı atlayan tek tapu sahipleri için son 9 gün! Bu fırsatı kaçırmamak adına gecikmeden belediyeye başvurmaları önem taşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi