Kocaelispor Başkanı Recep Durul, Yahya Kaptan'daki eski adı Sporium olan tesislerle ilgili ortaya atılan iddia ve suçlamalara yanıt verdi. Başkan Durul, kamuoyunda geniş yankı uyandıran ve çeşitli spekülasyonlara neden olan bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama yaparak, Kocaelispor yönetiminin duruşunu ve tesislerin geleceği hakkındaki planlarını netleştirdi.

Başkan Recep Durul, tesislerle ilgili olarak basında ve sosyal medyada dolaşan bazı yanlış bilgilendirmelerin ve asılsız iddiaların bulunduğunu belirtti. Bu tür söylentilerin Kocaelispor camiasına zarar verdiğini ve kulübün itibarını zedelediğini ifade etti. Başkan Durul, tesislerin kullanımı ve yönetimi konusunda şeffaflık ilkesine bağlı kaldıklarını ve bu doğrultuda hareket ettiklerini vurguladı.

Ertuğrul Sağlam Transfer Çalışmalarına Başladı Ertuğrul Sağlam Transfer Çalışmalarına Başladı

“Aldığıma Pişman Oldum”

Kocaelispor Başkanı Recep Durul, dün akşam TV 41'de katıldığı 3. Devre programında, son günlerde gündeme getirilen Yahya Kaptan'daki eski adı Sporium olan İTA Sport X Tesisleri ile ilgili iddialara yanıt verdi. Programda, tesislerin zamanında ihalesiz olarak alındığı ve bu süreçte büyük paralar kazanıldığı yönündeki haberlerle ilgili açıklamalarda bulunan Durul, konuya dair detaylı bilgiler paylaştı ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Durul, konuşmasında şunları ifade etti: "Dört yıl önce yönetimde değildim. O dönemde Hüseyin Üzülmez başkan, Engin Koyun ise genel sekreterdi. Yönetimden bana, 'Kirasını ödeyemiyoruz, burayı al' diye bir teklif geldi. İlk başta bu teklife çok sıcak bakmadım çünkü bu işten anlamıyordum. Ancak daha sonra Engin Koyun devreye girdi ve 'Al burayı, Kocaelispor'a destek ol' dedi. Kocaelispor'a katkı sağlama düşüncesiyle tesisleri aldım. Fakat, aldığıma pişman oldum. Dört yıl önce tesislerin tadilatı için 5 milyon lira harcadım ve hala bu parayı geri kazanamadım."

Editör: Berkan Yıldırım