Ligde şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz, evinde düşme hattından uzaklaşmak isteyen Adanaspor'u ağırladı. Maçın her iki devresinde de rakibine karşı üstün bir performans sergileyen Kocaelispor, birçok fırsatı değerlendirmeyi başardı ve sahadan 60. dakikada Beridze'nin attığı golle galibiyetle ayrıldı.

Kocaelispor'un ev sahibi avantajını kullanarak ortaya koyduğu etkili oyun, maçın genelinde kontrolü elinde tutmasına yardımcı oldu. İlk yarıdan itibaren ataklarını sıklaştıran ev sahibi ekip, Adanaspor'un savunma hattını zorlayarak birçok net fırsat yakaladı. Ancak ilk yarıda sonuç değişmeyince, ikinci yarıya da aynı tempoyla başladılar.

Kapanışı Beridze Yaptı

Kocaelispor, maçın ilk yarısına olduğu gibi ikinci yarıda da etkili bir performans sergileyerek Adanaspor karşısında galibiyet elde etti. 47. dakikada gelişen atakta önce Vukovic ve ardından Tanque'nin vuruşlarına Adanaspor kalecisi izin vermedi. 51. dakikada Ramil'in kale sahasında yaptığı vuruş sonucunda top kalecide kaldı. Maçın kırılma anı 60. dakikada yaşandı; Ramil'in sağ boşluktan Amaral'a yaptığı mükemmel paslaşma sonucunda Beridze, müsait pozisyonda topu filelere göndererek skoru 1-0'a getirdi.

Yusuf Abdioğlu, “Doğru İşler Yapamadık” Yusuf Abdioğlu, “Doğru İşler Yapamadık”

İlk dakikada Vukovic'in şutu auta giderken, 66. dakikada sol çaprazdan kaleyi yoklayan Ramil'in şutunu ise Adanaspor kalecisi başarıyla kontrol etti. 80. dakikada Barış'ın pasında Tanque'nin fırsatı değerlendiremedi, ancak 81. dakikada Eruc'un şutunu Adanaspor kalecisi Gökhan kritik bir kurtarışla uzanarak kontrol etti. Maçın kalan süresinde başka gol olmadı ve Kocaelispor, sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrılarak üç puanın sahibi oldu.

Editör: Berkan Yıldırım