Körfez'deki Aile Sağlığı Merkezi'nde Saldırıya Uğrayan 3 Hekim Olayı

Körfez'deki bir aile sağlığı merkezinde yaşanan şiddet olayı büyük yankı uyandırdı. Merkezde görev yapan 3 hekimi darp eden saldırganlar adli mercilere teslim edildi.

Sağlık Merkezinde Şiddet Paniği

Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi'nde dün saat 14.00 sıralarında beklenmedik bir şiddet olayı yaşandı. Bilgilere göre, hasta yakınları ile Dr. Serdar Erişti arasında bilinmeyen bir sebeple tartışma başladı. Bu tartışma kısa süre içerisinde şiddetleşti ve N.T. ile oğlu O.T., Dr. Erişti'ye fiziksel saldırıda bulundu. Bu esnada, meslektaşları Dr. Ahmet Murat Kazan ve Dr. Yılmaz Sarıkaş araya girmeye çalıştı fakat onlar da N.T. ve O.T. tarafından saldırıya uğradı. Saldırganlar, olayın hemen ardından kaçtı.

Saldırganlardan Biri Tutuklandı

Yaşanan bu korkunç olayın hemen sonrasında, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaralı hekimler, çevredeki hastanelere kaldırılırken, emniyet güçleri saldırganları yakalamak için geniş çaplı bir operasyon başlattı. Kısa süre içerisinde N.T. ve eşi G.T. yakalanarak adliyeye sevk edildi. Ancak saldırganlardan O.T. bulunamadı ve firari olarak kaydedildi. Adli süreç sonucunda N.T., kasten yaralama, tehdit, hakaret ve mala zarar verme suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eşi G.T. ise ev hapsiyle cezalandırıldı.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım