İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği'nden Açıklama

Kocaelispor’un katıldığı bir yemek organizasyonunda İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM) Başkanı Murat Öztürk’ün hesabı ödemediği iddiası gündeme damga vurdu. Ancak Başkan Öztürk, iddiaları yalanlayarak tüm gerçekleri açıkladı.

Organizasyonun Detayları ve İddialar

9 Eylül Cumartesi günü, Kapanönü Sokak'ta bir restoranda düzenlenen yemek organizasyonunda, Kocaelispor camiası ağırlandı. Etkinliğe Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, futbolcular ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ancak yemekten sonra Başkan Murat Öztürk’ün hesabı ödemediği iddiası ortaya atıldı.

Öztürk’ten İddialara Yanıt

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, yapılan organizasyonun ardından ortaya atılan iddialara cevap verdi. Öztürk, restoran sahibiyle 15 bin TL üzerinden anlaşma yaptıklarını, ancak daha sonra işletmenin 23 bin TL talep ettiğini belirtti. Öztürk, kendisine yapılan tehditlere rağmen Kocaelispor’a olan sevgisi ve saygısı nedeniyle bu ücreti ödediğini dile getirdi.

Öztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kocaelispor’a yemek vereceğimizi söyledik. Ancak organizasyon sonrası restoran sahibinin fiyat üzerinde oynamalar yaparak farklı bir ücret talep etmesi ve sonrasında bu konuyu basına taşımakla tehdit etmesi kabul edilemez."

Kocaelispor’a Ödediğini Söyledi

Başkan Murat Öztürk, iddialara karşılık olarak konuyla ilgili detayları paylaştı. Restoran sahibiyle yapılan anlaşma ve sonrasında yaşanan fiyat değişikliğini detaylarıyla aktaran Öztürk, Kocaelispor’un hesabına 23 bin TL yatırdığını açıkladı. Öztürk, "Engin Koyun Başkanımızın da buna şahit olduğunu belirtmek isterim. Özellikle, Engin Koyun kusura bakmasın, hakkını helal etsin. Kocaelispor’un hesabına parası yatırılmıştır" dedi.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım