Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı mesajında Türkiye ekonomisinin mevcut durumu ve geleceğe dair beklentiler üzerine önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle enflasyon konusuna değinerek, “Enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik.” ifadesini kullandı. Bu güçlü açıklama, hükümetin enflasyonu kontrol altına alma ve ekonomik istikrarı sağlama konusundaki kararlılığını vurguluyor. Erdoğan, ekonomi programlarının üretim, istihdam ve ihracat alanlarında olumlu sonuçlar vermeye başladığını belirterek, bu programların meyvelerini topladıklarını söyledi. Bu kapsamda, ekonomik büyümenin sürdürülebilirliği ve geniş tabanlı refahın artırılması için atılan adımların önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiye ilişkin bu mesajları, özellikle enflasyonla mücadelede gelinen noktayı ve gelecekteki beklentileri net bir şekilde ortaya koyuyor. Erdoğan, “Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor. Enflasyonda yılın ikinci yarısından itibaren inşallah güzel neticeler alacağız.” şeklindeki açıklamasıyla, halkın ekonomik zorluklar karşısında moralini yükseltmeyi ve umut aşılamayı hedefliyor. Bu açıklama, ekonomik politikaların doğru yönde ilerlediği ve bu politikaların yakın gelecekte somut sonuçlar vereceği yönünde güçlü bir mesaj içeriyor.

“Zafer Filistin’in Olacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'de ve işgal altındaki Filistin topraklarında yürüttüğü soykırım politikalarına karşı Türkiye'nin dik duruşunu sürdüreceğine vurgu yaptı. Erdoğan, bu süreçte Gazze'ye gönderilen insani yardımların miktarının 55 bin tonu aştığını belirtti. Türkiye'nin, İsrail ile olan tüm ticari işlemleri durdurduğunu ve Uluslararası Adalet Divanı'ndaki soykırım davasına müdahil olma kararı aldığını açıklayan Erdoğan, Filistin devletinin tanınması için en yoğun çaba harcayan ülkelerden biri olduklarını vurguladı.

Motorin ve Benzine Zam Geldi Motorin ve Benzine Zam Geldi

Erdoğan, konuşmasında Siyonist şebekenin tüm baskısına rağmen her platformda hakkı, adaleti ve barışı savunduklarını, doğruları cesaretle haykırmaktan çekinmediklerini belirtti. Türkiye'nin, çocuk katili İsrail'in ve destekçilerinin tüm barbarlıklarına rağmen Filistin halkının zaferine olan inancının tam olduğunu ifade eden Erdoğan, bu zorlu mücadelede en büyük kuvvet ve ilham kaynağının milletin duası, desteği, birliği, beraberliği ve kardeşlik ruhu olduğunu dile getirdi.

Editör: Berkan Yıldırım