Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ahilik Haftası kutlamaları için Kırşehir'e ziyaret gerçekleştirdi. Kırşehir'deki ziyaret sırasında AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, bu açıklamalarında siyasi teşkilatların seçimler sonrasında hesap verebilirliklerini vurgulayarak, "Teşkilatımız en son sınavını mayıs ayında verdi. Seçimler hesap günleri, hesap verdiğimiz günler, demokrasinin güzel tarafı bu. Vatandaş yeri geldiğinde sandıkta bir hesap soruyor. Sosyal medyada veya normal medyada değil, sandıkta hesap soruyor.

“Bazen sosyal medyada organize azınlıkların oluşturduğu algılar birtakım insanları yanıltabiliyor. Ama esas hükmü veren tabi ki milletimiz. Sandıkta en güzel şekilde neyi düşünüyorsa, neyi tercih ediyorsa ortaya koyuyor. Geçtiğimiz mayıs ayında da son derece demokratik olgunluk içinde bir seçim yaşadık. Vatandaşımız yüksek bir katılımla sandığa gitti ve Türkiye'yi 5 yıl kimin yöneteceğine karar verdi. Hem mecliste hem de yürütmede, hükümette tercihini ortaya koydu. Sayın Cumhurbaşkanımıza olan güvenini bir kez daha güçlü bir şekilde teyit etti. Diğer taraftan da mecliste Cumhur İttifakı'na çok açık ve net bir çoğunluk verdi. Huzurunuzda Kırşehir seçmenleri vatandaşlarımız başta olmak üzere bu neticeyi ortaya koyan milletimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.”

“Fırtınalı Bir Dönemdeyiz”

Cevdet Yılmaz'ın vurguladığı istikrar ve güven kavramları, siyasi ve ekonomik düzeyde büyük bir öneme sahip. Yılmaz, bu konuda şunları ifade etti: "İstikrarın ve güvenin olmadığı bir ortamda herhangi bir başarı veya ilerleme mümkün değildir. Özellikle ekonomik istikrar, siyasi istikrara sıkı sıkıya bağlıdır. Günümüz dünyası, birçok belirsizlik ve zorluğun hüküm sürdüğü bir dönemden geçmektedir. Bu tür dönemlerde, siyasi liderliğin ve siyasi istikrarın rolü çok daha büyük bir önem kazanır. Güçlü, deneyimli ve doğru yönlendiren liderlerin bulunmadığı ülkelerin, istikrarsızlık ve belirsizlikle nasıl başa çıkmak zorunda kaldığını çevremizde ve dünyada gözlemliyoruz."

Yılmaz, Türkiye'nin son 20 yılda AK Parti, Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde önemli bir siyasi istikrar ve güven atmosferi yakaladığını ifade etti. Bu dönemde Türkiye'nin ekonomisini büyüttüğünü, sosyal dengeleri geliştirdiğini ve dünya çapında daha etkili ve sözü dinlenir bir ülke haline geldiğini belirtti. Yılmaz'ın vurguladığı bu konular, bir ülkenin yönetimindeki istikrarın ve liderliğin toplumun refahı ve uluslararası etkisi üzerindeki büyük etkisini gösteriyor.

Editör: Berkan Yıldırım