Yeni Hafta, Yeni Beklentiler: Bitcoin ve Altcoin’lerde Neler Olacak?

Kripto para dünyası sürekli bir hareketlilik içinde. Bu hareketliliğin yanı sıra, haftalık ekonomik gelişmeler de kripto paraların değerlerini doğrudan etkileyebiliyor. Lider kripto para Bitcoin (BTC), bu hafta 28.000 $ seviyelerine ulaşarak yatırımcılara umut verdi. Ancak önümüzdeki hafta kripto paraların hareketlerini etkileyebilecek bazı önemli gelişmeler var.

Önemli Tarihler ve Etkinlikler

9 Ekim Pazartesi: Amerika'nın Merkez Bankası FED'den yetkililer Logan ve Barr'ın yapacağı konuşmalar merakla bekleniyor. Aynı zamanda IMF (Dünya Bankası) toplantısının başlangıcı da haftanın en önemli gelişmelerinden biri olacak.

10 Ekim Salı: FED'den Bostic ve Waller'ın konuşmalarına odaklanılacak. SBF hakkındaki duruşma, Alameda Research'ün eski CEO'su ve SBF’nin eski partneri Caroline Ellison'un da katılımıyla devam edecek.

11 Ekim Çarşamba: Bu günde birçok önemli ekonomik veri açıklanacak. ABD Üretici Fiyat Endeksi, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanakları ve Almanya ile Rusya'da Tüketici Fiyat Endeksi verileri yatırımcıların gözünde olacak.

12 Ekim Perşembe: ABD'nin yıllık enflasyon oranı ve işsizlik haklarından yararlanma başvuruları verileri açıklanacak.

13 Ekim Cuma: Fransa ve İspanya'nın yıllık enflasyon oranları, Avrupa Merkez Bankası (AMB) başkanı Lagarde ve FED yetkilisi Harker'ın konuşmaları bu günün önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor.

Yatırımcılara Not

Yukarıda sıralanan gelişmelerin, kripto para piyasasında fiyat hareketliliklerini etkileyebileceğini aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ederiz.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım