Çayırova’da Takla Atan Araçta 3 Kişi Yaşamını Yitirdi Çayırova’da Takla Atan Araçta 3 Kişi Yaşamını Yitirdi

TEM Otoyolu Kocaeli geçişinde meydana gelen olayda, seyir halinde olan bir tırın damperi açılarak elektronik trafik işaret levhasına çarpmasıyla trajik bir durum yaşandı. Olayın şiddetiyle devrilen tabela, çevresindekilerin büyük bir şans eseri etkilenmemesiyle, bu üzücü olayın getirdiği travmatik etkiyi bir nebze olsun hafifletti. Ancak, damperin araçtan ayrılması ise olayın ciddiyetini bir kat daha artırdı.

TEM Otoyolu'nun trafiğe kapanmasıyla birlikte, olay yerine müdahale ekipleri yönlendirildi. Tırın damperiyle çarptığı trafik işaret levhasının devrilmiş olması, sürücülerin güzergahlarını doğru bir şekilde belirlemelerini zorlaştırdı ve ulaşımın aksamaması adına ciddi bir engel teşkil etti. Bu durum, hem otoyolda seyir halinde olan sürücülerin hem de bölgedeki diğer trafik kullanıcılarının günlük yaşamlarını önemli ölçüde etkilemiş oldu.

Polis İnceleme Başlattı

Kaza, Körfez ilçesi TEM Otoyolu geçişi Ankara istikametinde meydana geldi. Olaya karışan araç, S.D. yönetimindeki 34 DA 8388 plakalı tır oldu. Edinilen bilgilere göre, tırın damperi aniden açıldı. Ancak sürücü S.D., damperin açık olduğunu fark edemedi ve seyahatine devam etti. Bu tehlikeli durumun farkına varılmadan devam eden seyir esnasında, tırın damperi, trafik işaret levhasına çarparak devrildi ve tırın ana gövdesinden ayrıldı. Bu sıra dışı olayın bir diğer teselli kaynağı ise devrilen levha altında başka bir aracın olmaması oldu.

Sürücü, durumu fark eder etmez aracını güvenli bir şekilde yol kenarına çekerek olayı yetkililere bildirdi. İhbar sonrasında bölgeye intikal eden polis ekipleri, trafik güvenliğini sağlamak amacıyla çevre güvenliği alarak trafiği ulaşıma kapattı. Diğer sürücüler, beklemeye geçerek kontağı kapattılar ve yolun açılmasını umutla beklediler. Polis ekipleri, olay yerinde detaylı bir inceleme başlatırken, çekici ve onarım ekipleri de trafik işaret levhası ile damperi kaldırmak için çalışmalara başladılar. Bu tür olaylar, trafik güvenliği ve araç bakımının ne kadar kritik olduğunu bir kez daha hatırlatırken, yetkililerin alacakları önlemler ve yapacakları incelemelerin, benzer durumların önüne geçmede önemli bir rol oynayacağı açıkça görülmektedir.

Editör: Berkan Yıldırım