Türkiye’de 3 Farklı Virüs Hayatı Kabusa Çevirdi Türkiye’de 3 Farklı Virüs Hayatı Kabusa Çevirdi

Geniş Kapsamlı Sağlık Hizmetleri

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan ve 2020 yılında hizmete açılan Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, geniş kapsamlı sağlık hizmetleriyle dikkat çekiyor. Toplam 114 bin 312 metrekare alana sahip olan hastane, 605 yatak kapasitesi, 128 poliklinik, 17 ameliyathane, 124 yoğun bakım, 22 palyatif, 22 diyaliz ünitesi, 15 yenidoğan ve 9 çocuk yoğun bakım yatağı ile bölgenin sağlık üssü olarak ön plana çıkıyor. Açıldığı günden bu yana yaklaşık 4 milyon 250 bin hasta, aralarında 30 farklı ülke vatandaşının da bulunduğu birçok hastaya hizmet vermiştir.

Uluslararası Boyutta Hizmet Veren Sağlık Merkezi

Tekirdağ Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, şehir hastanesinin uluslararası boyutta sağlık hizmetleri sunduğunu vurguladı. Kalkan, hastanenin sadece yerel halka değil, Avrupa'dan gelen ve Japonya ile Kanada gibi 30 farklı ülkeden gelen 2 bin 400 yabancı hastaya da hizmet verdiğini belirtti. Hastanede bugüne kadar 120 bin ameliyat ve 90 bin yatarak tedavi gerçekleştirildiğini ekledi.

Çocuk Sağlığı ve Uzmanlık Alanları

Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, çocuk sağlığı alanında da öne çıkıyor. Kalkan, çocuk yoğun bakım ünitesi ve ileri düzeyde çocuk hastalıklarının teşhis ve tedavisi gibi konularda hizmet verdiklerini anlatırken, çocuk yan dallarında da çeşitli uzman doktorların bulunduğunu belirtti. Ayrıca hastanenin "Anne bebek dostu" unvanına sahip olduğunu ve "Yaşlı dostu" hastane ünvanını almak için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Hastanede 198 uzman hekim, 40 pratisyen hekim ve 21 laboratuvar uzmanının hizmet verdiğini dile getirdi.

Tekirdağ'da yaşayan vatandaşlar da sunulan hizmetlerden oldukça memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım