Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın eşi olan Kocaeli Üniversitesi'nde görevli Doç. Dr. Figen Büyükakın'ın babası, Burhan Koca, yaşlılık kaynaklı rahatsızlıklar nedeniyle tedavi gördüğü Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde vefat etti. Merhum Koca'nın cenazesi, Balıkesir'in Kepsut ilçesinde düzenlenen törenle, Balıkesir ve Kocaeli protokolünün katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Burhan Koca'nın vefatı, Kocaeli'de ve Balıkesir'de birçok kişiyi derin bir üzüntüye boğdu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın, merhumun yaşlılık kaynaklı sağlık sorunları nedeniyle yaşamını yitirmesinden dolayı büyük bir üzüntü içinde olduklarını ifade etti. Aynı zamanda, Kocaeli Üniversitesi camiası da sevgili öğretim üyesi Burhan Koca'yı kaybetmenin hüznünü yaşıyor.

Sosyal Medyadan Paylaşıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, sosyal medya hesabından yaptığı duygu dolu paylaşımda, kayınpederi Burhan Koca'nın Balıkesir'deki son yolculuğunu gerçekleştirdiklerini duyurdu. Başkan Büyükakın, "Kayınpederim Burhan Koca’yı Balıkesir’de ebediyete uğurladık. Kabri nur, mekanı cennet, makamı alî olsun inşallah. Cenazemize katılan, katılamayan, taziye dileklerini ve dualarını ileten herkesten Allah razı olsun." ifadeleriyle sevdiklerinin kaybıyla başa çıkmaya çalıştıklarını paylaştı.

Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek: Bakan Göktaş Açıkladı! Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek: Bakan Göktaş Açıkladı!

Tahir Büyükakın'ın sosyal medya hesabından yapılan bu duyuru, sevilen bir kişinin vefatı ve cenaze törenine duyulan üzüntüyü yansıtıyor. Başkan Büyükakın, kayınpederi Burhan Koca'nın vefatının ardından duygu dolu bir paylaşımla takipçileriyle paylaşımda bulundu. Mesajında, merhumun ruhunun cennette olmasını dileyerek, ona olan sevgi ve saygısını ifade etti.

Editör: Berkan Yıldırım