Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre, ülkemizde hava durumu önemli bir değişiklik gösterecek. Karadeniz bölgesinde sıcaklıkların 3 ila 7 derece artması beklenirken, diğer bölgelerde önemli bir sıcaklık değişikliği olmayacağı öngörülüyor. Genel olarak yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen sıcaklıklar, hava koşullarının dikkatle takip edilmesini gerektiriyor.

Vali Yavuz, “Her Yerde Denize Girmeyin” Vali Yavuz, “Her Yerde Denize Girmeyin”

Ayrıca, meteorolojik tahminlere göre bu sabah Artvin kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Artvin'in iç ve yüksek kesimlerinde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar görüleceği bildirildi. Bu durum, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara neden olabilir. Özellikle kar yağışının beklendiği yüksek ve dağlık kesimlerde tipi şeklinde kar yağışı görülebilir.

Vatandaşlardan, yaşanabilecek olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istenirken, özellikle kar yağışının etkili olacağı bölgelerde trafik güvenliğine önem verilmesi, kar lastiği kullanımı gibi önlemlerin alınması gerektiği vurgulanmaktadır. Bu tür hava durumu uyarıları, günlük yaşamı etkileyebilecek olumsuzluklara karşı önlem alınmasına yönelik bilgilendirmeler içermektedir.

Editör: Berkan Yıldırım