Son zamanlarda Bitcoin madenciliği sektöründe birçok şirket satış yaparken, Nasdaq'ta listelenen madencilik firması Hut8, bu trendin dışında kaldı. Firma, Eylül ayında 111 Bitcoin ürettiğini ve bu Bitcoin'lerden hiçbirini satmadığını duyurdu.

Bitcoin Fiyatı ve Madencilik Zorluğu

Bitcoin'in fiyatı, tüm zamanların rekor seviyelerinden uzaklaşsa da, madencilik zorluğu giderek artıyor. Artan madencilik zorluğu, birçok madencilik şirketinin kar marjını daraltıyor ve bu, satışların artmasına neden oluyor. Ancak son verilere göre, bir hafta içinde 20 binden fazla Bitcoin borsalara taşınmışken, Hut8 bu süreçte satış yapmadı.

Hut8'in Farklı Stratejisi

Hut8'in iletişimden sorumlu yöneticisi Erin Dermer, şirketin Bitcoin satışı yapma zorunluluğunun olmadığını belirtti. Dermer, halving sonrası birçok şirketin zorluk yaşayabileceğini, ödüllerin azalmasının yanı sıra madencilik zorluğunun da artacağını ifade etti. Hut8'in ise uzun süredir Bitcoin biriktirdiğini ve fiyatın zamanla artacağına inandıklarını vurguladı.

Önemli Bir Birleşme Kapıda

Hut8 ile bir diğer önemli madencilik firması USBTC'nin yıl sonuna kadar birleşmesi planlanıyor. Bu birleşme sonrasında yeni oluşacak şirketin adı "Hut 8 Corp" olacak. Yeni birleşik şirketin, küresel ölçekte en büyük madencilik firmalarından biri haline gelmesi bekleniyor. Hem Hut8 hem de USBTC, Bitcoin madenciliğinin yanı sıra enerji hizmetleri ve diğer yan gelirleriyle de tanınıyor.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım