Marmara Derbisi Heyecanı: Sakaryaspor-Kocaelispor Maçı Yaklaşıyor

Trendyol 1.Lig'de futbolseverlerin büyük bir heyecanla beklediği Marmara derbisi, Sakaryaspor ile Kocaelispor arasında gerçekleşecek. İki takımın taraftarları, bu önemli maçta takımlarının galip gelmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Mustafa Gürsel, “İstediğimiz Oyunun Uzağındayız” Mustafa Gürsel, “İstediğimiz Oyunun Uzağındayız”

Tarihi Rekabet Yeniden Sahada

Sakaryaspor-Kocaelispor rekabeti, 1973/74 sezonunda Sakaryaspor'un 1-0 galibiyetiyle başlamıştı ve bu rekabette şimdiye kadar 38 karşılaşma oynandı. Her iki takım da uzun yıllar alt liglerde mücadele ettikten sonra bu hafta 1. Lig'de karşı karşıya gelecekler. Bu karşılaşma, sezon başından beri her iki takımın taraftarları tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Kocaelispor Taraftarının Yokluğu

Maçın en dikkat çekici yönlerinden biri de, Kocaelispor taraftarlarının maça katılamayacak olmaları. İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı bu karara karşı, Tatangalar ve Hodri Meydan grupları sosyal medya üzerinden çağrıda bulunsa da şu ana kadar bir değişiklik olmadı.

Sakaryaspor Taraftarının Yoğun İlgisi

Öte yandan, Sakaryaspor taraftarları bu maça büyük bir ilgi gösteriyor. Cumartesi günü Sakarya Atatürk Stadyumu'nda oynanacak müsabaka için biletler büyük ilgi görüyor. An itibarıyla 11 bin 654 biletin satıldığı ve bu sayının maç gününe kadar artarak tribünlerin dolmasının beklendiği bilgisi paylaşıldı.

Geçmişten Günümüze Sakaryaspor-Kocaelispor Mücadelesi

Sakaryaspor-Kocaelispor arasındaki rekabet, içinde pek çok hikaye barındırıyor ve bu derbi yeni bir hikaye daha ekleyecek. Geçen sezon Kahramanmaraş depremleri sonrasında iki takım, Kocaeli Stadı'nda yardım maçında karşılaşmıştı. Sakaryaspor'un 2-0'lık galibiyetiyle sonuçlanan bu maçın ardından taraftarlar arasında çıkan olaylar da dikkat çekmişti.

Bu hafta sonu oynanacak olan Sakaryaspor-Kocaelispor maçı, Marmara bölgesinde futbol tutkunlarını bir araya getirecek ve heyecanlı anlara sahne olacak.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım