Büyükakın, “Bir Şarkısınız Siz” Büyükakın, “Bir Şarkısınız Siz”

Kuzey Irak'tan Üzücü Haber: 3 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde gerçekleşen bir saldırı sonucunda üç kahraman askerimizin şehit olduğunu duyurdu. Aynı olayda dört askerimiz de yaralandı.

Saldırı ve Sonrasında Yaşananlar

MSB tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Irak'ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında yaşanan çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar devam etmekte olup, belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekatları düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre dört terörist etkisiz hale getirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Yılmaz'dan Taziye Mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Yaralı Mehmetçiklerimize de Rabbimden şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" sözlerine yer vererek, şehit askerlerimize rahmet ve yaralı askerlerimize acil şifalar diledi.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım