Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik gerçekleştirdiği operasyonda 2 kişiyi tutuklarken, 2 kişiyi ise adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Operasyon, terör örgütüne yönelik yapılan çalışmaların bir devamı olarak değerlendiriliyor ve mahrem yapılanmaya karşı kararlı bir mücadele sürdürülmektedir.

Emniyet birimlerinin yürüttüğü istihbari çalışmalar sonucunda belirlenen şüpheliler, örgütün mahrem yapılanması içinde faaliyet göstermekle suçlanıyor. FETÖ'nün ülkede yıllardır devam eden illegal faaliyetlerine karşı yapılan operasyonlar, hukuk çerçevesinde ve kanunlara uygun bir şekilde gerçekleştirilmekte, şüphelilerin adil bir yargılama sürecinden geçmelerine olanak tanımaktadır.

Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek: Bakan Göktaş Açıkladı! Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek: Bakan Göktaş Açıkladı!

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler arasında yapılan sorgulamalar ve delil değerlendirmeleri sonucunda, 2 kişinin tutuklanmasına karar verildi. Tutuklanan şüphelilerin, örgütün mahrem yapılanmasına yönelik faaliyetler içinde bulundukları iddia ediliyor. Diğer 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adli kontrol tedbiri, şüphelilerin belirli şartlara uymalarını sağlamak amacıyla uygulanan bir hukuki önlemdir.

2 Kişi Tutuklandı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'nin mahrem yapılanmasına yönelik gerçekleştirdikleri başarılı bir operasyonla 4 kişiyi gözaltına aldı. Operasyon, terör örgütüne yönelik etkin mücadele kapsamında gerçekleştirilen istihbari çalışmaların bir ürünü olarak değerlendiriliyor. Gözaltına alınan şüpheliler, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.

Emniyet birimleri tarafından yürütülen detaylı soruşturmalar ve istihbarat faaliyetleri sonucunda belirlenen şahısların, FETÖ/PDY'nin mahrem yapılanmasına dahil oldukları iddia ediliyor. Mahrem yapılanmanın örgüt içindeki illegal faaliyetleri sürdürdüğü ve legal görüntü altında örgüte hizmet ettiği belirtiliyor.

Gözaltına alınan 4 kişi, emniyet birimlerindeki sorgulamaların ardından adliyeye sevk edildi. Adliyedeki işlemler sonucunda şüphelilerden 2'si tutuklanırken, diğer 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adli kontrol tedbiri, şüphelilerin belirli şartlara uymalarını sağlamak amacıyla uygulanan bir hukuki önlemdir.

Editör: Berkan Yıldırım