Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ), Kocaeli genelinde planlı bir şekilde gerçekleştireceği onarım ve bakım çalışmaları kapsamında, 6 ilçede elektrik kesintisi uygulanacağını duyurdu. Bu çalışmaların, enerji altyapısının güvenliği ve kalitesinin artırılması amacıyla planlandığı belirtildi.

Elektrik kesintileri, Kocaeli genelindeki Adapazarı, İzmit, Kandıra, Gebze, Körfez ve Darıca ilçelerini etkileyecek. Planlı bakım ve onarım çalışmalarının, enerji iletim hatları, trafo merkezleri ve diğer elektrik altyapı unsurlarının güvenilirliğini artırmayı hedeflediği belirtildi. Bu tür çalışmalar, enerji şebekelerinde oluşabilecek arızaların önlenmesi ve kesintisiz bir enerji tedarikinin sağlanması için düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Bir Devrin Sonuna Geliniyor: Otomatik Vites Manueli Tahtından Etti! Bir Devrin Sonuna Geliniyor: Otomatik Vites Manueli Tahtından Etti!

SEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, elektrik kesintilerinin süresinin mümkün olduğunca kısa tutulması ve vatandaşlara en az rahatsızlık verilmesi için gerekli tedbirlerin alındığı vurgulandı. Planlı kesintilerin belirli bir program dahilinde ve önceden duyurularak gerçekleştirilmesi, abonelerin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek adına önem taşıyor.

Planlı Onarım Çalışması Yapılacak

12 Ocak Cuma günü, Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) tarafından planlanan onarım ve bakım çalışmaları nedeniyle Kocaeli genelinde 6 ilçede elektrik kesintisi uygulanacak. Bu kesintiler, İzmit, Kandıra, Kartepe, Darıca, Çayırova ve Gölcük ilçelerini etkileyecek.

Söz konusu planlı kesintiler, enerji altyapısının güvenilirliğini artırmak, bakım gerektiren sistemleri düzenli olarak kontrol etmek ve abonelere daha kaliteli bir enerji hizmeti sunabilmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Elektrik şebekesinde oluşabilecek potansiyel sorunları önlemek adına düzenli olarak yapılan bu tür çalışmalar, uzun vadede enerji kesintilerini en aza indirerek abonelere daha kesintisiz bir enerji tedariki sağlamayı hedefler.

SEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, elektrik kesintisinin süresinin mümkün olduğunca kısa tutulması için gerekli tedbirlerin alındığı ve vatandaşların en az rahatsızlık yaşaması için özen gösterildiği vurgulanmaktadır. Planlı kesinti programının önceden duyurulması, abonelerin gerekli önlemleri alabilmelerine olanak tanır ve olası aksamaların minimumda tutulmasına yardımcı olur.

Editör: Berkan Yıldırım