Kocaeli’nde ortaya atılan bir iddia vatandaşlar arasında tepkilere neden oldu. Ekmeğe zam yapılacak iddiası nedeniyle yetkililer açıklama yapmak zorunda kaldı. Peki Kocaeli’nde ekmeğe zam mı geliyor? Yeni ekmek fiyatları ne kadar olacak?

Kocaeli’nde Ekmek Fiyatlarına Yeni Güncelleme mi Geliyor?

Türkiye genelinde yaşanan zam gelişmeleri beraberinde farklı sektörlerdeki fiyatları da etkiliyor. Bu zamlardan en çok etkilenen sektör de gıda sektörü olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan zamlar özellikle bu sektördeki zamlara neden oluyor.

Bu zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz saatlerde ortaya atılan bir iddiaya göre Kocaeli’nde ekmeğe ve diğer unlu mamullere zam yapılacağı açıklandı.

Kocaeli’nde geçtiğimiz aylarda ekmeğe yeni bir zam yapılmıştı. 210 gram ekmek fiyatı 5 TL’den 7.5 TL’ye çıktı. Aynı zamanda vatandaşların en çok tükettiği unlu mamullerden biri olan simit fiyatı da 100 gram için 10 TL’ye çıktı. Beraberinde poğaça vb. ürünlerde de zam yapılmıştı.

Ortaya çıkan zam iddiaları sonucunda yetkililerden açıklama gecikmedi. Yapılan açıklamalarda şu an için ekmeğe zammın gündemde olmadığı ve ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Yetkililer açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verdi;

“Ekmeğe zam gelişmesi şu an için gündemimizde olmasa da yeni yılın başlarında ekmek ve diğer unlu mamullerin fiyatlarında yeni bir güncelleme gelebilir. Özellikle akaryakıt, su, elektrik, kira, çalışan ve vergi masraflarında yaşanan artışlardan dolayı fırıncılar kazanç elde etmekte büyük zorluklar yaşamaya başladı. Eğer enflasyon da dahil olmak üzere ekonomik problemler artmaya devam ederse yılın ilk aylarında yeni bir zam haberi ile karşılaşabiliriz.”

Konu ile ilgili açıklama geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım