Kocaeli'deki Uyuşturucu Operasyonu ve Sanıkların Duruşması

Kocaeli'de gerçekleşen uyuşturucu operasyonu sonrasında mahkemeye çıkarılan sanıklar, kendilerini savundu. İki polisin yaralanmasına neden olan ve kenti birbirine katan bu olay, 22 Aralık 2022 tarihinde yaşandı. İstanbul'dan Kocaeli'ye uyuşturucu getirdiği iddia edilen P.S. ve D.Y., polisin müdahalesiyle kaçmaya başladı. Bu süreçte yaşanan kovalamaca ve çatışma sonucu iki polis yaralandı.

Eksik Günle Kısmi Emeklilik Şartları: Kanun Kimleri Kapsıyor? Eksik Günle Kısmi Emeklilik Şartları: Kanun Kimleri Kapsıyor?

"Uyuşturucu Yerine Kaya Tuzu Verdim" İddiası

Tutuklu sanık P.S., mahkemede kendini savunarak, “Z.Ş’ye uyuşturucu yerine kaya tuzu verdim. Onu dolandırdığım için bana iftira atıyor. Uyuşturucu satıcısı değilim, sadece kullanıcıyım” şeklinde ifade verdi. Diğer sanık D.Y. ise üzerinde bulunan uyuşturucunun kendisine ait olmadığını ve sadece bir kullanıcı olduğunu belirtti.

"Cebeci Sosyal Tesislerinde Uyuşturucu Trafiği" İddiası

Z.Ş., mahkemede itirafçı olacağını söyleyerek, “P.S. beni İstanbul Sultangazi’deki Cebeci Sosyal Tesislerine çağırdı. Uyuşturucu trafiğinin bu tesiste döndüğünü biliyorum” dedi. Cumhuriyet Savcısı, sanıkların uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 10 yıldan az olmamak üzere hapis ve bin günden yirmi bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılmalarını talep etti.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım