Kocaeli'de bir aile sağlığı merkezinde üç doktorun darp edilmesine ilişkin açılan dava kapsamında, anne, baba ve oğullarının da aralarında bulunduğu üç sanığın yargılanmasına başlandı. Sanıklardan Nurettin T., savunmasında, "Serdar'a doktor hanımı sordum. Serdar bana, 'Ne oldu beğenemedim mi?' dedi. Ben de kendisine 'Buraya kimseyi beğenmeye gelmedim' dedim. Bana 'Beğenmiyorsan muayene olma çık dışarı lan' dedi" ifadelerini kullanarak, kendilerinin darp edildiğini iddia etti.

Büyükakın, “Bir Şarkısınız Siz” Büyükakın, “Bir Şarkısınız Siz”

Olayın geçmişine dair bilgilerin ortaya çıkmasıyla birlikte Kocaeli'deki aile sağlığı merkezinde yaşanan doktor saldırısı davasının yargılanması başladı. Anne, baba ve oğullarından oluşan üç sanık hakkında açılan dava, mahkeme tarafından görülmeye başlandı. Sanıklardan Nurettin T., savunmasında olaya ilişkin kendi versiyonunu ortaya koyarak, yaşanan olayın seyrini paylaştı.

“Boynumdaki Kemikler Kırıldı”

Kazan, yaşadığı darp olayını anlatarak, "Nurettin hayalarıma dizle, yumruk ve tekmelerle vurdu. Tek eliyle boğazıma vurmaya çalıştı. Bu sırada Yılmaz, Nurettin'i uzaklaştırmak istedi. İkisi birden holdeki sandalyelerin üzerine düştü. O sırada arkadan Gülseren'in de Yılmaz'a vurduğunu gördüm. Doktor Yılmaz’ın sanık Gülseren'e fiziki müdahalesini görmedim. Boğuşma sırasında sanık Oğuzhan, Yılmaz'ın kafasına doğru yumruk attı. Sanıklardan aldığım darbelerle boynumdaki kemikler kırıldı. Kavga sırasında sanık Nurettin ve Oğuzhan'da hepimize küfürler ve hakaretler etti" şeklinde ifade verdi.

Kazan'ın yaşadığı darp olayının detaylarına dair açıklamaları, mahkeme sürecinde önemli bir yer tutuyor. Olayın aktörlerinden biri olan Nurettin'in saldırısının şiddeti ve diğer sanıkların da katılımı, durumu karmaşık hale getiriyor. Kazan, Nurettin'in hayal bölgesine yönelik saldırıları ve vücuduna yönelik uygulanan şiddetin yanı sıra, diğer sanıkların da saldırısına maruz kaldığını ifade ediyor.

Editör: Berkan Yıldırım