İsrail Filistin Savaşı Derinleşiyor! İsrail Filistin Savaşı Derinleşiyor!

İki saat önce ilan edilen ateşkese rağmen, İsrail ordusu Hamas ile tekrar çatışmalara başladıklarını açıkladı. İsrail uçakları, hava saldırıları öncesinde bıraktıkları broşürlerde skandal bir haritaya yönlendiren QR kodları kullandı. Bu durum, propaganda amaçlı bir bilgi yönlendirmesi olarak değerlendirilebilir. Ayrıca, Arap basını ise İsrail ordusunun Yemen'de faaliyet gösteren Husilere ait bir askeri üssü hedef aldığını iddia etti. Bu gelişmeler, bölgedeki gerilimin artışını ve taraflar arasındaki karmaşık ilişkileri yansıtan önemli gelişmeler olarak değerlendirilmektedir.

Mülteci Kampı Vuruldu

İsrail ile Hamas arasındaki insani ara anlaşmasının sona ermesiyle birlikte, İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına tekrar başlamış durumda. Sivil yerleşim yerlerini hedef alarak devam eden İsrail güçleri, Deir el-Balah kentinde bulunan Maghazi Mülteci Kampı'nı sabah saatlerinde vurdu.

Hava saldırısında Abu Atef Kandil ailesine ait olduğu belirlenen binada bulunan 10 Filistinli hayatını kaybetti, ve çok sayıda yaralı ise El Aksa Şehitleri Hastanesi'ne sevk edildi. Saldırıya maruz kalan binanın çevresindeki birçok yapı da ciddi hasar gördü. Bu gelişmeler, bölgedeki tansiyonun yüksek olduğu bir dönemde gerçekleşiyor ve çatışma devam ederken insanların güvenliği büyük bir endişe kaynağı haline gelmiş durumda.

Editör: Berkan Yıldırım