Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleştirilen atama ile Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fatma Kanca getirildi. Prof. Dr. Fatma Kanca'nın hayatı ve akademik kariyeri merak edilen konular arasında yer alıyor.

Prof. Dr. Fatma Kanca'nın Akademik Yolculuğu

  • Eğitim Hayatı: Prof. Dr. Fatma Kanca, lisans eğitimini 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Matematik Bölümü'nde tamamladı. 2004 yılında aynı üniversitede yüksek lisansını bitirdi ve 2011 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik Bölümü'nden doktorasını aldı.

  • Akademik Kariyeri: 2014 yılında Matematik alanında doçent unvanını kazanan Prof. Dr. Kanca, uluslararası bilimsel dergilerde SCI endeksli çok sayıda yayına ve ulusal ile uluslararası konferanslarda sunulmuş pek çok bildiriye sahiptir. Farklı vakıf üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yapmış, Fakülte ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi idari pozisyonlarda bulunmuştur.

    Darıca’da Norveçli Turist Otelde Ölü Bulundu Darıca’da Norveçli Turist Otelde Ölü Bulundu
  • Fenerbahçe Üniversitesi'ndeki Görevi: 2018 yılından itibaren Fenerbahçe Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Araştırma Alanları

Prof. Dr. Fatma Kanca'nın araştırma alanları arasında ters problemler, lokal olmayan sınır koşulları, sonlu fark yöntemi ve kısmi diferansiyel denklemler bulunmaktadır. Yapmış olduğu çalışmalar ve akademik katkıları ile bilim dünyasına önemli katkılarda bulunmuştur.

Bu atama ile Prof. Dr. Fatma Kanca, Fenerbahçe Üniversitesi'nin rektörlük görevine getirilerek, eğitim ve bilim alanında yeni bir dönemin başlangıcını yapmıştır.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım