Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 23 Aralık tarihindeki hava durumu raporunu yayımlayarak, soğuk havanın bazı bölgelerde karlı ve fırtınalı havaya dönüşeceğini bildirdi. Ayrıca 10 il için sarı ve turuncu kodlu hava durumu uyarıları yapıldı.

Bursa'da Bugünkü Hava Durumu

Bursa'da bugün beklenen hava durumu şöyle:

Alışverişte Fiş Almıyorsanız Bir Daha Düşünün: 5 Bin TL Cezası Var! Alışverişte Fiş Almıyorsanız Bir Daha Düşünün: 5 Bin TL Cezası Var!
  • Bursa: Çok bulutlu ve yağmurlu, hava sıcaklığı en düşük 5°C ve en yüksek 16°C arasında değişiyor. Rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

Türkiye'nin Diğer Bölgelerinde Hava Durumu

Marmara Bölgesi genel olarak çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu bir hava durumu beklenirken, Ege Bölgesi parçalı ve çok bulutlu geçecek. Akdeniz Bölgesi'nde Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinde yağışlı hava hakim olacak. İç Anadolu Bölgesi'nde doğusu ve Çankırı çevreleri aralıklı yağmurlu ve karla karışık yağmur beklenirken, Batı Karadeniz Bölgesi'nde yağışların Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor. Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yağışların genellikle yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nde güneybatı kesimlerde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar görülecek.

Meteoroloji'nin yaptığı bu hava durumu tahminleri, vatandaşların günlük planlarını yaparken dikkate almaları gereken önemli bilgiler içermektedir.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım