Son Dakika: Emeklilere Ek Ödeme Müjdesi!

Türkiye'deki 16 milyon emekliyi sevindiren haber geldi: Ocak ayı ek ödemeleri hesaplara aktarılmaya başlandı. TÜİK'in açıkladığı Aralık ayı enflasyon oranı ile son 6 aylık enflasyon farkı hesaplandı ve emekli maaşlarına yapılacak zammın oranı belirlendi.

IBAN'a Para Gönderenler Dikkat: Paranız Buhar Olabilir! IBAN'a Para Gönderenler Dikkat: Paranız Buhar Olabilir!

Emeklilere 12.500 TL Ek Ödeme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı açıklamayla emekli maaşlarına yapılacak zam oranı netleşecek. Gazeteci Cem Küçük'ün açıklamasına göre, Ankara kulislerinde konuşulan en düşük emekli maaşı 12 bin TL olacak. Bu gelişmelerin ardından ING Bank, emekli maaşını ING'ye taşıyanlara maaş tutarına göre ek koşulsuz 8.500 TL'ye kadar nakit promosyon kazanma imkanı sunuyor. Buna ek olarak, Otomatik Fatura Talimatı verilmesi halinde 4.000 TL’ye kadar ek nakit promosyon sağlanarak, toplamda 12.500 TL'ye varan nakit promosyon elde edilebileceği açıklandı.

Hangi Banka En Yüksek Promosyonu Veriyor?

Ocak ayı itibarıyla bankaların yaptığı güncellemeler sonucunda en yüksek promosyonu veren banka 12.500 TL ek ödeme ile ING Bank oldu. Bu bankayı 10 bin liralık promosyon tutarı ile Akbank takip etti. Emekliler, promosyon ödemesi alabilmek için maaşlarını 3 yıl süreyle aynı bankadan almaları ve promosyon sözleşmesi imzalamaları gerekiyor. Promosyon tutarı, tek seferlik nakit olarak hesaplara yatırılıyor ve miktar emekli maaşına göre belirleniyor. Yüksek maaş alan emekliler, daha yüksek promosyon alabiliyor.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım