Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, arazi anlaşmazlığı sebebiyle çıkan tartışma, korku dolu anlara sahne oldu. İddiaya göre, Nihat Ak (26), amcası ve kuzenlerinin de aralarında bulunduğu yakın akrabaları tarafından saldırıya uğradı. Olay, Nihat Ak'ın evine pompalı tüfek ve silahla ateş açılmasıyla doruk noktasına ulaştı. Saldırganların hedefi haline gelen genç adam, büyük bir panik ve korku içerisinde kaldı. Olay, mahallede yaşayan vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarına kaydedildi ve sosyal medyada geniş yankı buldu.

Saldırının nedeni olarak, aile üyeleri arasında uzun süredir devam eden arazi anlaşmazlığı gösteriliyor. Bu anlaşmazlık, zamanla daha da büyüyerek düşmanlığa dönüşmüş ve nihayetinde silahlı bir saldırıya kadar varmıştır. Nihat Ak, evine yapılan bu saldırı sırasında büyük bir tehlike atlattı. Pompalı tüfek ve diğer ateşli silahların kullanıldığı saldırıda, şans eseri kimse yaralanmadı. Ancak, olayın şiddeti ve tehlike boyutu, mahallede yaşayanlar arasında büyük bir endişe yarattı.

İnceleme Başlatıldı

Olay, cumartesi günü erken saatlerde, Kocaeli'nin Körfez ilçesine bağlı İlimtepe Mahallesi Erikli Mevki 302 Sokak'ta meydana geldi. Gece saat 04.00 civarında, evinde uyuyan 26 yaşındaki Nihat Ak, dışarıdan gelen silah sesleriyle aniden uyandı. Penceresini açarak dışarıya bakan Nihat Ak, iddiasına göre, aralarının bozuk olduğu kardeşleri S.A., P.A. ve Y.A.'nın havaya ateş ettiğini gördü. Bu beklenmedik durum karşısında dışarı çıkmamayı tercih eden Nihat Ak, endişeli bir şekilde içeride kalmayı sürdürdü.

Kocaeli İstanbul Arasındaki Fabrika Alevlere Teslim Kocaeli İstanbul Arasındaki Fabrika Alevlere Teslim

Sabah saat 08.30 sıralarında ise odasının camının kırılmasıyla büyük bir panik içinde tekrar uyandı. Camın kırılmasının ardından, olayların daha da ciddileştiğini fark eden Nihat Ak, amcası M.A.'nın oğulları F.A., V.A. ve amcasının yeğenleri Y.A. ile A.A.'nın evine taşlarla saldırdığını iddia etti. Saldırganlar, evin camlarını ve duvarlarını taş yağmuruna tutarken, Nihat Ak büyük bir korku yaşadı. Bu sırada, olay yerine aracıyla gelen amca M.A.'nın da olaya dahil olmasıyla gerginlik daha da tırmandı.

Editör: Berkan Yıldırım