2023 yılının İlkbahar ve Yaz moda trendleri geçen seneye göre bir hayli değişti. 7 maddede bu senenin moda trendlerini listelediğimiz içeriğimizde özellikle son maddeye dikkat etmenizi öneriyoruz. İşte detaylar…

Bu Senenin İlkbahar Yaz Moda Trendleri Ses Getirdi

İlkbahar aylarında başlayan ve yaz aylarında tüm hızıyla devam eden defileler bu yılın moda trendlerini belirledi. Ünlü tasarımcıların elinden çıkan parçalar gelecek seneki defileler için de fikir oluşturdu. Peki bu sene hangi parçalar trend haline geldi? İşte detaylar…

1) Bir Ters Bir Düz

Son zamanlarda parçalarda el işçiliği detayları bir hayli fazla görülüyor. Tığ iş parçaların popüler olduğu Schouler podyumunda özellikle 1970’lerden kalma parçalar etkisini hissettiriyor.

2) Floral Desenler

Çiçeklerin etkisi bu sene de hissedildi. Bir klişe haline gelen bahar çiçekleri bu sene ayrı bir havayla tekrar podyumları süsledi. Özellikle straplez kesim elbiseler romantik desenler ile ön plana çıkıyor.

3) Ezberbozan Siyah

Moda dünyasının popüler rengi siyah, cesur kıyafetlerle birleştiğinde harika görüntüler ortaya çıkıyor. Dekolteli siyah tonlu kıyafetler için dolabınızın kapağını açmayı unutmayın!

4) Dar Silüetler Geri Döndü

Her ne kadar geçmişte kaldı dense de dar silüetler yeniden podyumlardaki yerini aldı. Vücudu çepeçevre saran tulumlar bu sene dikkat çekiyor.

5) Podyumların Vazgeçilmezi Parlak Parçalar

Her sene olduğu gibi bu sene de kristallerle dizayn edilen parçalar ön plana çıkıyor. Modası bitmeyen bu parçalar özellikle uzun yaz geceleri için önemli parçalardan biri olarak görülüyor.

6) Sahnelerin En Çarpıcısı: Kobalt Mavisi

Moda trendlerinde sürekli karşılaşılan kobalt mavisi parçalar bu sene de etkili oldu. Özellikle drape detaylı slip elbiseler kadınlar tarafından çok fazla tercih ediliyor.

7) Cesur Gün Batımı Manzarası

Kırmızı, sarı ve turuncu… Nefes kesici renk tonlarıyla cesur parçaları süsleyen bu moda trendi önümüzdeki birkaç sene daha podyumlarda yer alacak gibi görünüyor.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım