Balıkesir’de elektrik dağıtımından sorumlu firma tarafından abonelere yönelik bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarılarda kentin bazı ilçelerine elektrik verilmeyeceği açıklandı. Elektrik kesintisinin planlı olarak gerçekleştirileceği ifade edildi. Peki bu elektrik kesintisinden hangi ilçeler etkilenecek? Ayrıntılar haberimizin devamında…

Balıkesir’de Altyapı Çalışmaları Nedeniyle Bu İlçelerde Elektrik Kesintisi Yaşanacak

Balıkesir’de artan elektrik tüketimi nedeniyle bazı ilçelerde uzun süredir elektrik kesintisi sorunu yaşanıyordu. Bu problemler özellikle yaz aylarında baş gösterdiğinden artan elektrik tüketimini karşılamak amacıyla yeni altyapı çalışmaları ve proje iyileştirme çalışmaları başlatıldı.

Balıkesir’de elektrik dağıtımından sorumlu firma bu sebeple geçtiğimiz saatlerde vatandaşları uyardı. Yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi;

“Bölgemizde artan nüfus nedeniyle abonelerimizin elektrik ihtiyacına yeterince karşılık verememeye başladığımız için altyapıda iyileştirme çalışmaları yapmaya başladık. Bu kapsamda kent genelinde elektrik tüketiminin arttığı bölgeleri hedef alan yeni çalışmalara start verdik. Bu çalışmalar esnasında bölgedeki abonelerimize daha iyi hizmet verebilmek için planlı olarak elektrik kesintileri yapılacaktır. Elektrik kesintileri başlamadan önce bölgedeki abonelerimiz bilgilendirilecektir.”

Yapılan uyarıdan da anlaşılacağı üzere belirli bir süre boyunca Balıkesir’de elektrik kesintisinin sık sık yaşanacağı belirtiliyor. Bu elektrik kesintilerinin ne kadar süreceği bilinmiyor.

Firma bu uyarıyı yaptıktan kısa bir süre sonra hangi ilçelerde elektrik kesintisi yapılacağını da açıkladı. İşte elektrik kesintisi yapılacak ilçeler ve diğer detaylar;

Ayvalık bölgesinde sabah 08.00 ila 15.30 saatleri arasında, Balya’nın bazı mahallelerinde 12.00 ila 14.00 saatleri arasında, Bandırma’da sabah 09.00 ila 17.00 saatleri arasında, Burhaniye’nin merkez mahallelerinde sabah 09.00 ila 15.00 saatleri arasında, Erdek ve Havran merkez mahallelerinde 12.00 ila 16.00 saatleri arasında, Karesi’de sabah 08.30 ila 12.00 saatleri arasında, Manyas ve Marmara’da ise 15.30 ila 17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacağı açıklandı.

Yarın yapılacak elektrik kesintisi ile ilgili detaylar bu şekildeydi. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım