Yeni bir araba almayı planlayanlar için sevindirici haber geldi. Akbank, taşıt almak isteyenlere özel olarak sunmuş olduğu 300 bin TL'ye kadar taşıt kredisi fırsatıyla dikkat çekiyor. Bu kredi seçeneği, bankaların taşıt kredisi faiz oranlarının mercek altına alındığı bu dönemde öne çıkıyor. Peki, Akbank'ın bu fırsatında neler sunuluyor? İşte detaylar...

Akbank'ın Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Merkez Bankası Etkisi

Merkez Bankası'nın faiz artırım kararları sonrası taşıt kredisi faiz oranları vatandaşlar için daha önemli bir hale geldi. Özellikle Merkez Bankası'nın son dönemdeki faiz artışları, kredi faiz oranlarının tekrar değerlendirilmesini beraberinde getirdi. Bu kapsamda Akbank'ın sunduğu kredi paketinin detayları büyük bir merak konusu oldu.

Akbank Taşıt Kredisi: Ödeme Tablosu ve Detaylar

Akbank, bireysel taşıt kredisi paketinde aracın fatura değerini esas alarak kredi tutarı ve faiz oranlarını belirlemekte. Özellikle 300 bin TL değerindeki taşıt kredisi paketi, dikkat çekiyor.

Akbank Kredi Taksitlendirme Seçenekleri

Akbank'ın sunduğu taşıt kredisi seçeneklerinde, aracın nihai fatura değeri kredinin maksimum tutarını belirliyor. Bu kapsamda:

  • 0-400 bin TL fiyat aralığındaki araçlarda kredi tutarı, aracın toplam değerinin yüzde 70'ine kadar olabiliyor.

  • 400.001 TL - 800.000 TL fiyat aralığındaki araçlarda bu oran yüzde 50 olarak belirleniyor.

  • 800.001 TL - 1,2 milyon TL fiyatlı araçlar için kredi tutarı, fatura değerinin yüzde 30'u olarak hesaplanıyor.

  • 1.200.001 TL - 2 milyon TL arasındaki araçlar içinse bu oran yüzde 20.

Akbank Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları

Akbank, taşıt kredisi başvurularında bazı kriterleri araştırıyor. Bu kriterler arasında başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması, temiz bir kredi geçmişi ve gelir belgesi ibrazı bulunuyor.

Akbank, 300 bin lira değerindeki taşıt kredisi için 48 aylık vadeli ve yüzde 4,89 faiz oranı sunmaktadır. Bu oranlar dahilinde kredinin aylık taksit miktarı 20.115,12 TL olarak belirleniyor.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım