Karabağ bölgesindeki ayrılıkçı Ermenilerin kurduğu ancak uluslararası alanda tanınmayan rejimde "devlet bakanlığı" görevini üstlenen Rus-Ermeni milyarder Ruben Vardanyan, Azerbaycan güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Vardanyan'ın yakalanma sebebi ve olayın ayrıntıları henüz netlik kazanmış değil.

Ruben Vardanyan, iş dünyasındaki başarısı ve Karabağ'da Ermenistan'a destek veren çalışmalarıyla tanınan bir isimdi. Ancak Azerbaycan'ın Karabağ'ı geri alma operasyonları sonrasında bölgedeki değişen dinamikler, Vardanyan'ın da durumunu etkilemiş gibi görünüyor. Olayla ilgili daha fazla ayrıntı ve gelişme bekleniyor.

Bakü Yolcusu

Ruben Vardanyan'ın eşi Veronika Zonabend, düzenlediği bir basın toplantısında kocasıyla olan bağlantısının koptuğunu açıkladı ve gözaltı olayını doğruladı. Yerel medya, Rus-Ermeni milyarderin Azerbaycan askerleri tarafından kaçırıldığı yönündeki iddiaları gündeme taşıdı. Ancak olayın nedeni ve ayrıntıları hala belirsizliğini koruyor.

Veronika Zonabend'ın bu açıklaması, Ruben Vardanyan'ın yakalanmasının ardından kamuoyunda büyük bir ilgi ve merak uyandırmış durumda. Olayın ardındaki detaylar ve Vardanyan'ın durumuyla ilgili daha fazla bilgi bekleniyor.

Editör: Berkan Yıldırım