Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG'nin sözde saha sorumlularından biri olan Şirvan Hasan'ı, Türkiye-Suriye sınırına yaklaşık 230 kilometre mesafedeki Deyrizor'da etkisiz hale getirdi. Bu operasyon, Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını ve istihbarat yeteneklerini bir kez daha gösteriyor.

DEM Parti Kocaeli’de Aday Çıkarmıyor! DEM Parti Kocaeli’de Aday Çıkarmıyor!

MİT'in yürüttüğü operasyon sonucunda etkisiz hale getirilen Şirvan Hasan, PKK/YPG terör örgütünün saha sorumlularından biri olarak biliniyordu. PKK/YPG, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'ye karşı terör saldırıları gerçekleştiren bir örgüt olarak bilinirken, bu tür operasyonlarla örgütün lider kademesine yönelik etkili darbeler vurulmaktadır.

Birçok PKK’lı Terörist Katıldı

5 Aralık'ta gerçekleştirilen hassas saha çalışmaları sonucu Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından Deyrizor'da düzenlenen nokta operasyonla PKK/YPG terör örgütünün sözde saha sorumlularından Şirvan Hasan etkisiz hale getirildi. Operasyondan sadece iki gün sonra Deyrizor'da Şirvan Hasan için düzenlenen sözde törene birçok PKK/YPG'li terörist katıldı. Bu operasyon, Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını ve istihbarat yeteneklerini bir kez daha gösteriyor.

Şirvan Hasan'ın etkisiz hale getirilmesi, özellikle PKK/YPG'nin saha sorumlularından birinin örgüt içindeki gücünü ve etkinliğini zayıflatmaya yönelik etkili bir adım olarak değerlendirilmektedir. PKK/YPG terör örgütü, Türkiye'nin güney sınırlarında ve Suriye'nin kuzeyinde faaliyet gösteren bir terör örgütü olarak bilinirken, Türkiye bu tür operasyonlarla örgütün lider kademesine yönelik darbeler vurmayı sürdürmektedir.

Editör: Berkan Yıldırım