Kripto para dünyasında hareketli geçen bir haftanın ardından haftalık kapanışın yaşanacağı saate dakikalar kaldı. Özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerinden yaşanan gelişmeler yatırımcıların gözüne çarptı.

Bitcoin'de Son Durum

Bitcoin, hafta içinde genellikle yatay bir seyir izledi. Son yedi gün içerisinde BTC sadece %0,42 oranında düşüş yaşasa da, bu durum altcoin'leri olumsuz etkiledi. Özellikle bazı altcoin'lerde %20'ye varan düşüşler gözlendi.

Pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 03.00’da gerçekleşecek olan haftalık kapanış öncesi, Bitcoin'in 25 bin dolarlık destek seviyesi ile 31.500 dolarlık direnç seviyesi arasında hareket ettiğini görmekteyiz. Yatırımcılar, haftalık kapanışa kısa bir süre kala Bitcoin'den sert bir hareket beklemiyor.

Ethereum'da Haftanın Bilançosu

Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta yaşadığı olumlu hareketlerin ardından bu hafta %6'lık bir düşüş yaşadı ve kazançlarının büyük bir kısmını kaybetti. Özellikle Ethereum’un yükselen trendine ne kadar yaklaştığı merak konusu. Gece gerçekleşecek haftalık kapanışın yükselen trendin altında olması beklenmiyor. Ancak önümüzdeki günlerde ETH'nin 1.550 doların altına düşmesi, piyasa genelinde olumsuz bir etkiye neden olabilir.

Yatırımcılara Tavsiye

Kripto para piyasalarındaki bu volatilitenin farkında olan yatırımcıların, haftalık kapanış öncesinde yatırımlarındaki riski minimize etmeleri ve dikkatli hareket etmeleri önem taşıyor.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım