Kocaeli'nde 54 farklı sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşturulan Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu, Fevziye Camisi'nde gerçekleştirdiği etkinlikle Filistin'e destek mesajı verdi.

Fevziye Camisi'nde Büyük Buluşma

Yatsı namazının ardından Fevziye Camisi avlusunda toplanan platform üyeleri, Filistin bayrakları ve atkılarıyla birlikte İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etti. AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'ın da katılımıyla gerçekleşen bu gösteride, platformun dönem başkanı Muhammet Hanefi Akbulut bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Akbulut'tan Anlamlı Açıklamalar

Muhammet Hanefi Akbulut, yaptığı açıklamada Filistinlilerin yıllardır kendi topraklarında esaret altında yaşadığına dikkat çekti. "Yıllarca hakları, vatanları ve malları gasp edilen Filistinliler, zorluklar içinde hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar." ifadelerini kullanan Akbulut, son günlerde yaşananların Filistinlilerin, yıllardır süregelen İsrail zulmüne ve işgaline bir tepki olarak görülmesi gerektiğini belirtti. Akbulut, "Bugün burada, Filistin'in yanında olduğumuzu göstermek için toplandık. Filistinlilere desteklerimizi ve dualarımızı iletiyoruz." dedi.

Toplantının sonunda, katılımcılar Filistin için ortak bir dua gerçekleştirdi ve etkinlik sona erdi.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım