Büyükakın, “Bir Şarkısınız Siz” Büyükakın, “Bir Şarkısınız Siz”

Kocaeli Devlet Hastanesi otoparkında uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanan Seyfettin D.'ye 10 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme kararına sanık sert tepki gösterdi.

Olayın Gelişimi

23 Ocak'ta Kocaeli Devlet Hastanesi çevresinde yaşanan olayda, Seyfettin D.'nin şüpheli hareketleri narkotik dedektiflerinin dikkatini çekti. Takibe alınan Seyfettin D., hastaneye giderek M.R.S. ile uyuşturucu alışverişi yaptı. M.R.S'nin üstünden 35 gram uyuşturucu çıktı. Daha sonra Seyfettin D., hastanenin otoparkında yeniden şüpheli hareketler sergileyince polis müdahale etti ve üst aramasında 24,60 gram metamfetamin bulundu.

Duruşma ve Savunmalar

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanık Seyfettin D., avukatı Yeşim Karagören ile katıldı. Savunmasında uyuşturucu satmadığını, sadece kullanıcı olduğunu iddia eden Seyfettin D., "Üniversite öğrencisiyim, mezun olmama iki ders kaldı. Tahliyemi istiyorum" dedi. Tutuksuz sanık M.R.S.'nin avukatı Feyat Tunç da savunma yaptı.

Mahkeme Kararı ve Tepkiler

Mahkeme, M.R.S'nin uyuşturucu ticareti suçundan yeterli delil olmadığı için beraatine, ancak uyuşturucu bulundurma suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına hükmetti. Seyfettin D. ise uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 10 yıl hapis ve 20 bin TL para cezasına çarptırıldı. Kararın açıklanmasının ardından Seyfettin D., "Adaletiniz yok, menziliniz şaşmış" diyerek mahkeme heyetine tepki gösterdi.

Bu karar, uyuşturucu ile mücadeledeki kararlılık ve adaletin işleyişine yönelik önemli bir örnek teşkil ediyor.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım