Kocaeli, Darıca'da bulunan ve adını henüz pek az kişinin duyduğu gizli bir cennet var: Hobbit Köyü. J.R.R. Tolkien’in efsanevi eserlerine konu olan Hobbit evlerinin benzerleri, bu köyde ziyaretçilerini karşılıyor.

Sahil Parkı’nda Gizlenen Efsanevi Evler

Darıca Millet Bahçesi'nde, ziyaretçilere sahilin kalbinde unutulmaz bir deneyim sunan Hobbit Köyü bulunuyor. Kocaeli’nin popüler noktalarından Ormanya Doğal Yaşam Parkı'ndaki Hobbit evleri kadar etkileyici olan bu köy, Sahil Parkı'nın içerisinde sakin bir köşede yer alıyor.

Sadece Hobbit Evleriyle Sınırlı Değil

Bu eşsiz köy, sadece Hobbit evlerinden ibaret değil. Seyir Tepesi’nden denizi izlemek için özel olarak dizayn edilmiş ahşap banklar, bisiklet ve yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları ve bir mescid bu köydeki diğer unsurlar arasında. Fayton Cafe'de çayınızı yudumlarken, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Tesis içerisinde hijyenik tuvaletler de düşünülmüş.

Denizin Yanı Başında Hobbit Evleri

Denizin yanı başında, hobbit evlerini ziyaret ederken, aynı zamanda olta balıkçılığı yapma ya da martıları besleme şansınız da var. Seyir Terası'nda ya da deniz kenarında, kendi getirdiğiniz atıştırmalıklarla huzur bulabilirsiniz. Ancak dikkat! Hobbit Köyü'nde ateş yakma ve mangal kurma gibi faaliyetlere izin verilmiyor.

Eşsiz Görüntüsüyle Hobbit Evleri

Bu özel Hobbit evleri içeriden gezilemiyor, ancak dışarıdan eşsiz bir görsel ziyafet sunuyor. Piknik yapmak isteyenler için ideal olan bu alanda, hem doğanın tadını çıkarabilir hem de elektrikli ocak ya da tüp ile yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım