Yenişehir Mahallesi'nde yer alan İzmit Kaymakamlığına komşu Cumhuriyet Çocuk Parkı'nda, bir olay mahalle sakinlerinin dikkatini çekti ve tepkilerine neden oldu. Ayhan Ç. adında bir şahıs, Pitbull cinsi köpeğini parkın oyun alanına getirdi. Ancak, köpeğin ağızlık takılı olmaması çevredeki vatandaşlar arasında endişe ve rahatsızlık yarattı. Çocukların yoğun olarak bulunduğu bu alanda, köpeklerin potansiyel bir tehlike arz etmesi, özellikle de saldırgan olarak bilinen bir cins olan Pitbull'un ağızlıksız olarak serbestçe dolaşması, parkta bulunan aileler tarafından güvenlik sorunu olarak görüldü.

Vatandaşlar, çocuklarının güvenliği için endişelenirken, köpeğin herhangi bir an kontrolün kaybedilmesi durumunda olası kötü sonuçlara karşı Ayhan Ç.'ye köpeğini parka ağızlık takmadan getirmemesi gerektiğini hatırlattılar. Ayrıca, bu tür durumların önlenmesi için parklarda belirli kuralların net bir şekilde belirlenmesi ve uygulanması gerektiği vurgulandı. Topluluk içinde böyle bir olayın yaşanması, köpek sahiplerinin sorumluluklarını yerine getirme ve diğer insanların huzurunu koruma zorunluluğunu da gündeme getirdi.

Derin Yaralanmalar Oluştu

Geçtiğimiz günlerde yaşanan üzücü bir olay, bizleri derinden etkiledi ve bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz. Olay, Ayhan Ç. isimli bir vatandaşın, ağızlık takılmamış Pitbull cinsi köpeği ile parka gelmesiyle başladı. Ne yazık ki köpek, kontrolünü kaybeden sahibinin de etkisiyle agresif bir davranış sergiledi ve bizlere yönelik bir saldırı gerçekleştirdi. Bu saldırı sonucunda başımızdan, kollarımızdan ve ellerimizden ciddi yaralar aldık. Vücudumuzun birçok yerinde köpek ısırıkları oluştu. Ayhan Ç., saldırı sırasında bize yönelik ağır hakaretlerde ve küfürlerde bulundu. Bu durum, yaşadığımız fiziksel acının yanı sıra psikolojik olarak da bizi zorladı.

Güncellenen Fiyatlar: Emeklilere Özel İndirim! Güncellenen Fiyatlar: Emeklilere Özel İndirim!

Olayın şiddetini artıran ve bizleri derinden sarsan bu saldırı sonrasında hemen sağlık ekiplerine haber verildi ve olay yerine gelen ambulansla Şehir Hastanesi’ne kaldırıldık. Sağlık personelinin hızlı müdahalesiyle ilk tedavimiz yapıldı ve kuduz riskine karşı gerekli tedavi uygulamalarına başlandı. Polis ekipleri de olay yerine gelerek Ayhan Ç.'yi gözaltına aldı. Şu anda hem sağlık durumumuzla ilgili süreç hem de adli süreç devam ediyor.

Editör: Berkan Yıldırım