Fiat 500, otomobil tarihinde ikonik bir yere sahiptir ve ilk defa 1957 yılında otomobil severlerle buluşmuştur. Yeni ve tamamen elektrikli versiyonu 500e, 2023 yılında ‘What Car?’ tarafından düzenlenen Elektrikli Otomobil Ödülleri’nde üst üste üçüncü kez ‘En İyi Elektrikli Küçük Otomobil’ ödülünü kazanarak bu prestijli unvanını korumuştur. Retro stilinin yanı sıra, yüksek teknoloji entegrasyonu ve şehir dostu yapısı, bu modeli jüri için öne çıkaran faktörler olmuştur.

Modern Teknoloji ve Tasarım

Mart ayından bu yana Türkiye’de otomobil severlerle buluşan Fiat 500e, özellikle modern teknoloji donanımları, gelişmiş bağlanabilirlik özellikleri ve hızlı şarj seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Fiat 500e, sürüş deneyimini bir üst seviyeye taşıyarak, sıfır emisyon ile çevre dostu bir ulaşım alternatifi sunmaktadır.

Uluslararası Başarı ve Ödüller

Fiat 500e, sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de pek çok ödül kazanmıştır. ‘En İyi Tasarım’ ve ‘En İyi Küçük Elektrikli Otomobil’ gibi birçok kategoride ödüllere layık görülmüştür. Toplamda 41 ödül kazanan Fiat 500e, böylece en çok ödül kazanan FIAT modeli olma unvanını elde etmiştir.

Model Çeşitliliği ve Kampanyalar

Fiat 500e, Türkiye’de Hatchback, 3+1 ve Cabrio gövde tipleri ile otomobil severlerin beğenisine sunulmaktadır. Eylül ayında düzenlenen kampanya kapsamında, Fiat 500e sahibi olmak isteyenlere; 200 Bin TL’ye yüzde 1,99’luk faiz oranıyla 12 ay kredi imkanı veya 10 Bin TL’lik EŞARJ hediye kartı gibi avantajlar sunulmaktadır.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım