Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emeklilere Zam Sinyali

Emeklilerin maaş artışı talepleri, son dönemde yaşanan yüzde 49,25'lik zam sonrası daha da güçlendi. Daha önce seyyanen zam konusu bir miktar gündemden düşmüş gibi görünse de, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin'den gelen açıklamalar, emeklilere yönelik sevindirici haberlerin yolda olduğunu işaret ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin gelirlerinde iyileştirme yapılması için gerekli çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Kartepe’de Yaya Geçidinde Facia! Kartepe’de Yaya Geçidinde Facia!

Emeklilere Zam Beklentisi

Milyonlarca emekli, maaşlarında yapılacak artışı merakla bekliyor. Özellikle seçim öncesinde yapılacak herhangi bir duyuru, emeklilerin yüzünü güldürebilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşının 10 bin TL olduğunu, ancak bu miktarın yetersiz kaldığını dile getirdi. Erdoğan, devletin bütçesinden bu kadar büyük bir miktarı ayırmanın zorluklarından bahsederek, emeklilere yönelik bir iyileştirmenin masada olduğunu açıkladı.

Seyyanen Zam Müjdesi Ne Zaman Açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ankara'da yapılacak bir mitingde emeklilere yönelik seyyanen zam açıklaması yapabileceği konuşuluyor. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, halkın talep ve beklentilerinin dikkate alındığını ve bu konudaki çalışmaların olgunlaştığında kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. Emeklilerin beklediği müjde, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumartesi günü yapılacak bir duyuru ile resmiyet kazanabilir. Şahin, emeklilerin beklentilerini karşılamaya yönelik bir yaklaşımla hareket ettiklerini vurguladı.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım