Çanakkale’de su temininden sorumlu firma geçtiğimiz saatlerde bölge vatandaşlarını uyardı. Yapılan uyarıda Çanakkale Merkez ve çevre ilçelerinde sabah saat 10.00 ila akşam 22.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacağı açıklandı. Ayrıntıları haberimizin devamında verdik.

Çanakkale’nin Bu İlçelerine Su Verilmeyecek

Çanakkale’nin bazı ilçelerinde bir süredir su sıkıntısı yaşanması sebebiyle vatandaşlar tepkilerini dile getiriyordu. Vatandaşların bu tepkisi üzerine su temininden sorumlu olan firma açıklama yaptı. Bu açıklamalarda şu ifadelere yer verildi;

“Bölgede yaşayan vatandaşlarımıza ve işyerlerine daha iyi su temin etmek için gece gündüz çalışmaktayız. Altyapının yenilenmesi ve iyileştirme çalışmalarının yapılması nedeniyle zaman zaman bazı ilçelerimize su verememekteyiz. Bu su kesintileri bölgedeki boruların değiştirilmesi esnasında sıkıntı yaşamamak adına planlı olarak yapılmaktadır. Amacımız her zaman bölge vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almasını sağlamaktır.”

Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere su kesintilerinin tamamı planlı bir şekilde yapılmakta. Bölgedeki su altyapısının değişmesi için ilgili firma tarafından önümüzdeki günlerde de su kesintisi yapılacağı açıklanıyor.

Öyle ki firma birkaç saat sonra yaptığı bir açıklamada yeni su kesintilerinin meydana geleceğini söyledi. Özellikle yarın yapılacak su kesintisi nedeniyle bölgedeki su aboneleri uyarıldı.

Yarın çalışmalarda ana hatlarda iyileştirme çalışması yapılması sebebiyle sabah saat 10.00 ila akşam 22.00 saatleri aralığında planlı su kesintisi yapılacağı açıklandı. Bu su kesintisinin Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinde yapılacağı açıklandı.

Firma bölgedeki aboneleri su kesintisi için uyardı. Su kesintisinin uzun süre boyunca devam etmesi sebebiyle su depolanması konusunda uyarı yapıldı.

Firma yetkililerinin açıklamasına göre Çanakkale’de önümüzdeki 3 ay boyunca su kesintileri devam edecek. Tamamı planlı bir şekilde gerçekleşecek olan su kesintilerinin temel sebebinin altyapı iyileştirme çalışması nedeniyle olacağı açıklandı.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım