Türkiye'deki futbol kulüplerinin kendi tokenlerini piyasaya sürdüğü bu dönemde, Beşiktaş da sessizliğini bozdu. Taraftarlarını sevindiren bu haber, kulübün resmi sitesinden duyuruldu.

Beşiktaş'tan Token Hamlesi

Beşiktaş, kendi fan token'ını piyasaya sürme kararı aldı. Bu kapsamda 26 Eylül'de kripto para borsası Paribu'da Beşiktaş Token'in ön satışının yapılacağı açıklandı. Daha önce Fenerbahçe'nin de token lansmanını gerçekleştiren Paribu, bu projede Beşiktaş ile iş birliği yapacak. Bu token sayesinde Beşiktaşlılar, kulüple daha yakın bir ilişki kurabilecek ve çeşitli ayrıcalıklardan yararlanabilecek.

Beşiktaş Token Satın Alma Rehberi

Beşiktaş Token satın almak isteyenler için iki farklı seçenek sunuluyor: kilitsiz token ve kilitli token. Kilitsiz tokenler, ön satışta 50 TL fiyat etiketiyle sunulurken, kilitli tokenler ise 25 TL'den satışa çıkacak.

Satın alınan kilitsiz tokenler, ön satışın tamamlanmasının ardından Paribu borsasında işlemlere açılacak. Kilitli tokenler için ise 7 aylık bir bekleyiş süresi sonrasında belirlenen periyotlarda işlem yapma olanağı tanınacak.

Taraftarlar, 26 Eylül tarihinde, Paribu hesaplarındaki TL bakiyeleri yeterli ise token talebinde bulunabilecekler. Bu token'larla kulüp kararlarına doğrudan etki edebilme, öncelikli bilet alma hakkı, özel etkinliklere katılma gibi ayrıcalıklara sahip olabilecekler.

Beşiktaş Token Hakkında Öne Çıkan Bilgiler

Beşiktaş Token, ERC20 standartında basılacak ve BJK sembolü ile piyasa sürülecek. Token'in toplam arz miktarı 50 milyon adet olarak belirlendi. Ön satışın başlangıcı 26 Eylül Salı günü saat 11.00 olarak duyuruldu. Kilitli tokenlerin ilk kilidinin açılacağı tarih ise 15 Mayıs olarak belirtildi.

Ön satış kapsamında 5.500.000 adet BJK tokeninin satılması hedefleniyor. 500 bin adedi kilitsiz olacak şekilde satışa çıkarken, geriye kalan 5 milyon adet kilitli olarak sunulacak. 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren her ay eşit miktarda token kilidinin açılması planlanıyor.

Editör: Zeki Ersin Yıldırım