Kocaeli İstanbul Arasındaki Fabrika Alevlere Teslim Kocaeli İstanbul Arasındaki Fabrika Alevlere Teslim

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, son günlerde artan sıcaklıkların vatandaşlar üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceğine dikkat çekerek, halka önemli uyarılarda bulundu. Aşırı sıcak hava koşullarının ciddi sağlık problemlerine yol açabileceğini belirten Vali Yavuz, özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlıkları bulunan bireylerin daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Vatandaşların, sağlıklarını korumak için bazı temel önlemleri almalarının önemine değindi.

Vali Seddar Yavuz, aşırı sıcakların etkilerinden korunmak için vatandaşların öncelikle güneşin en etkili olduğu saatlerde dışarı çıkmamaları gerektiğini belirtti. Bu saatler genellikle sabah 10.00 ile akşam 16.00 arasında olup, bu zaman diliminde dışarıda bulunanların şapka, güneş gözlüğü ve açık renkli, hafif giysiler giymeleri gerektiğini söyledi. Aynı zamanda, yeterli miktarda su tüketiminin de ihmal edilmemesi gerektiğini ifade eden Yavuz, susuzluğun ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini hatırlattı.

“Tedbirli Olalım”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile vatandaşları aşırı sıcak hava koşullarına karşı uyardı. Vali Yavuz, yaklaşan günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin çok üzerine çıkacağına dikkat çekerek, bu durumun çeşitli riskler barındırdığını belirtti. Özellikle orman yangınları konusunda vatandaşları daha duyarlı ve dikkatli olmaya çağıran Vali Yavuz, bu dönemde alınması gereken önlemler hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Yavuz, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Değerli Kocaeliler, Çarşamba günü dahil önümüzdeki 3 gün mevsim normallerinin çok üzerinde hava sıcaklığı artışı beklenmektedir. Orman yangını riskini önlemek için aldığımız tedbirlere uyalım! Lütfen dikkatli ve tedbirli olalım." ifadelerini kullandı. Bu uyarı, sıcak hava dalgasının sadece sağlık açısından değil, aynı zamanda çevresel etkileri açısından da büyük bir tehdit oluşturduğunu gözler önüne serdi. Vali Yavuz, sıcaklık artışlarının orman yangınları riskini artırabileceği konusunda vatandaşları bilinçli olmaya çağırdı.

Editör: Berkan Yıldırım