AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki odasında aniden rahatsızlandı. Hastanede yapılan incelemeler sonucunda kalp krizi geçirdiği tespit edilen Çakır'ın, acil bir şekilde anjiyo yapılarak tedavi altına alınması kararlaştırıldı.

Çakır'ın beklenmedik rahatsızlığı, TBMM çatısı altında endişe ve üzüntüye neden oldu. Çakır'ın meslektaşları ve yakın çevresi, acil şifalar dileyerek durumu yakından takip ediyor. Milletvekili Çakır'ın sağlık durumuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda, anjiyo işlemi sonrası detaylı bir değerlendirme yapılacağı ve gerekli tedavinin uygulanacağı belirtildi.

İzmit’te Çöken İstinat Duvarına Yönelik Çalışmalar Başladı İzmit’te Çöken İstinat Duvarına Yönelik Çalışmalar Başladı

Bu olay, TBMM'deki milletvekillerinin sağlık durumlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Çalışma yoğunluğu ve stres altındaki milletvekillerinin sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmaları ve düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçmeleri gerektiği vurgulandı. Çakır'ın durumuyla ilgili kamuoyunda büyük bir geçmiş olsun dileği hakimken, sağlık ekiplerinin çabalarıyla umut edilen bir iyileşme sürecinin başlaması bekleniyor.

Stent Takılıp Takılmayacağı Belli Değil

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki odasında aniden rahatsızlandı. Rahatsızlığını hissetmesi üzerine, meslektaşı Milletvekili Cemil Yaman'ı odasına çağırdı ve birlikte meclis hastanesine indi. Burada yapılan muayene sonucunda kalp krizi geçirdiği teşhis edilen Çakır, hemen ambulansla Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'ne sevk edildi.

Hastanede yapılan detaylı tetkikler sonucunda, Çakır'ın gerçekten kalp krizi geçirdiği kesinleşti. Doktorlar tarafından alınan karar doğrultusunda, Çakır anjiyoya alınacak ve kalbindeki durumun daha detaylı bir şekilde incelenmesi sağlanacak. Anjiyo sonucunda, kalp krizine neden olan tıkanıklıkların durumuna bağlı olarak, Çakır'ın kalbine stent takılıp takılmayacağına karar verilecek.

Editör: Berkan Yıldırım