Para Aktarımı Gerçekleşti

Bugün, finansal hesaplarınızı gözden geçirmeniz için mükemmel bir gün olabilir çünkü beklenen ödemeler hesaplara yatırıldı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın duyurduğu gibi, çiftçilere yönelik finansal destekler bugün itibarıyla banka hesaplarına aktarıldı. Eğer hak sahibi iseniz, paranızın yatıp yatmadığını kontrol etmek için zaman kaybetmeden harekete geçmelisiniz. Paranız yatmışsa, istediğiniz zaman bir ATM'den çekim yapabilirsiniz.

Sürücüler Dikkat: Ehliyet Yenilemeyen Büyük Cezayla Karşı Karşıya! Sürücüler Dikkat: Ehliyet Yenilemeyen Büyük Cezayla Karşı Karşıya!

Bakan Yumaklı'dan Müjdeli Haber

İbrahim Yumaklı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile çiftçilere yapılan ödemelerin detaylarını paylaştı. Toplamda 2 milyar 150 milyon 36 bin TL değerindeki tarımsal destek ödemelerinin, bugün itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldığını belirtti. Bu ödemeler arasında çay budama tazminatı, organik tarım desteği ve daha birçok tarımsal destek ödemesi bulunuyor. Bakan Yumaklı'nın verdiği bilgilere göre, bu ödemelerin çiftçilerimize hayırlı olması temenni ediliyor.

Ödemelerin Detayları ve E-Devlet Sorgulaması

Bakan Yumaklı, yapılan ödemelerle ilgili olarak çeşitli destek kalemlerini de açıkladı. Bu kapsamda, çay budama tazminatından organomineral gübre desteğine, hububat ve baklagil desteklerinden iyi tarım uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede ödeme yapıldığı belirtildi. Toplamda 2 milyar 150 milyon 36 bin TL tutarında destek, çiftçilerimizin kullanımına sunuldu. Hak sahipleri, e-Devlet üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile Çiftçi Destek Ödemelerini sorgulayabilir. Bu sorgulama işlemi için e-Devlet sistemi üzerinden Çiftçi Kayıt Sistemine erişmek yeterli olacaktır. Bu sayede, ödemelerin hesaplara doğru bir şekilde yatırılıp yatırılmadığını kolaylıkla kontrol etme imkanı bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi