Darıca'da yaşayan 25 yaşındaki Gülhan Esen'in hayatı, trajik bir olayla son buldu. Gülhan, işe gitmek üzere evinden ayrıldığı sırada, henüz kimliği belirlenemeyen bir saldırganın hedefi oldu. Sabahın erken saatlerinde, sakin bir mahallede gerçekleşen bu korkunç olay, çevredeki huzuru da derinden sarsmıştır. Saldırgan, önceden planladığı gibi Gülhan'ı pusuya düşürdü ve yanında getirdiği tabanca ile genç kadına ateş açtı. Kurşunların hedefi olan Gülhan, olay yerinde kanlar içinde yere yığıldı.

İzmit’te Çöken İstinat Duvarına Yönelik Çalışmalar Başladı İzmit’te Çöken İstinat Duvarına Yönelik Çalışmalar Başladı

Olayın vahşeti, saldırganın genç kadını yerde yatarken tekmelemesiyle daha da arttı. Bu acımasızca saldırı sonrası, zanlı olay yerinden hızla uzaklaşmak için geldiği araçla kaçtı. Çevredekilerin yardım çağrıları üzerine olay yerine hızla ulaşan sağlık ekipleri, ağır yaralı olan Gülhan'ı hemen en yakın hastaneye kaldırdı. Ancak, genç kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata veda etti. Gülhan'ın ani ve trajik ölümü, ailesini, dostlarını ve tanıdıklarını derin bir üzüntüye boğarken, bu anlamsız şiddet olayı toplumda da büyük bir infiale neden oldu.

Şüphelinin Yakalanması İçin Operasyon Başlatıldı

Darıca'nın huzurlu mahallesi Osmangazi'de, Lokman Hekim Caddesi'nin Halı Saha Sokak ile kesiştiği noktada, bir site önünde karanlık bir sabah yaşandı. Güneşin yeni doğduğu saatlerde, yani sabah 07.00 civarında, genç bir kadın olan 25 yaşındaki Gülhan Esen, günlük rutini gereği işe gitmek üzere evini terk etti.

Ancak, bu sıradan sabah, Esen için beklenmedik bir kabusun başlangıcı oldu. Sokak başında, bir aracın içinde sinsice bekleyen bir şahıs, Gülhan'ın görüş alanına girdiği anda pusuya düştüğünün farkında bile olmadan, ona doğru üç el ateş etti. Bu acımasız saldırı sonucu Gülhan, ağır yaralarla ve kanlar içinde yere yığıldı. Saldırgan, henüz sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı, yere düşmüş olan kadını tekmelemeyi de ihmal etmedi. Daha sonra, olay yerine geldiği araçla hızla olay yerinden uzaklaştı.

Editör: Berkan Yıldırım