Kocaeli'de birlikte iş yapan iki arkadaş arasındaki anlaşmazlık mahkemeye taşındı. Nurettin A., tarla satışından elde ettiği 125 bin TL'yi, kendisine ödenmeden kaçan iş ortağını takip etti. Bu süreçte Nurettin A.'nın, "Birden fazla kişiyle birlikte yağmaya teşebbüs" suçunu işlediği iddia edildi. Ancak mahkeme heyeti, 6 sanığın beraatine karar verdi.

Yaşanan olay, iş ortaklığından kaynaklanan maddi anlaşmazlık ve alacak konusundaki ihtilafların hukuki süreçlere dönüştüğü bir durumu yansıtmaktadır. Mahkeme, şüphelilerin suçlamalardan beraatine karar vererek, delil yetersizliği veya suçun işlenmediği yönünde kanaate ulaşmıştır.

Beraat Ettiler

Sanıklar Abdullah A., Murat Y.A., Yakup A., Asım K. ve Ahmet D., kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmemişlerdir. Mahkeme heyeti, müştekinin ifadesinde "cebir ve tehdit unsurlarının bulunmaması" sebebiyle, sanıkların beraatlerine karar vermiştir.

Olayda, müştekinin ifadesinde cevir ve tehdit unsurlarının yer almaması, mahkeme kararını etkileyici bir faktör olmuştur. Mahkeme, delillerin ve ifadelerin incelenmesi sonucunda suçlamalara ilişkin yeterli kanıtın olmamasını dikkate alarak, sanıkların beraatine hükmetmiştir.

Editör: Berkan Yıldırım