İzmit'te kuzenini öldürmekten tutuklanan bir sanığın yargılanmasına başlandı. Sanık, mahkemede kuzenini öldürme eylemini kendini ve ailesini koruma amacıyla gerçekleştirdiğini iddia etti. Olayın kısa bir süre öncesinde kuzeninin yengesi ve yeğenini darp ettiğini belirten sanık, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını dile getirdi. Ancak, olay günü kendisinin, kuzeninin ya da diğer aile üyelerinin hayatını kaybedeceğini düşündüğünü ve bu nedenle kendini koruma refleksiyle hareket ettiğini savundu.

Definede Hayatını Kaybedenler Toprağa Verildi Definede Hayatını Kaybedenler Toprağa Verildi

Sanık, "O gün ya Beyza, ya ben, ya da Işık ölecekti. Kendimi ve ailemi korudum" şeklinde ifade verdi. Ancak, bu eyleminin sonucunda bir canın ölümüne neden olduğu için pişmanlık duyduğunu belirtti. Sanık, "İstemeyerek de olsa bir canın ölümüne vesile olduğum için pişmanım. Biz kiralık katil değiliz, her gün insan da öldürmüyoruz, üzgünüm" dedi.

“Rastgele Ateş Ettim”

Metin A., sabah gürültüyle uyandığını ve olayın seyrini şu şekilde anlattı: "Mediha bana Işık'ı kast ederek, 'Ağabey Işık kapıyı kırmış, içeri girmiş' şeklinde sözler söylüyordu." Metin A., ifadesinde evinde bulundurduğu silahı da dile getirdi ve bu silahın diğer ev sakinlerinin haberi olmadığını belirtti. Evin kapısının açık olduğunu fark edince kapının önüne çıktığını ve Işık Filiz'i gördüğünü anlatan Metin A., "Rastgele ateş ettim, hiçbir şekilde hedef almadım. Işık'ın yere düştüğünü hatırlıyorum" dedi.

Metin A., olayın ardından Mediha'ya ambulans çağrılmasını söylediğini ve daha sonra evden ayrılarak bir arkadaşının yanına gittiğini belirtti. Bir süre sonra polisi arayarak teslim olmak istediğini ifade eden Metin A., polisin gelmesiyle teslim olduğunu dile getirdi.

Editör: Berkan Yıldırım