Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşanan talihsiz bir olay, trafik güvenliği konusundaki endişeleri bir kez daha gündeme getirdi. Olay, 23 yaşındaki genç bir kadının karşıdan karşıya geçmeye çalışırken meydana geldi. Genç kadın, yaya geçidini kullanırken aniden bir otomobilin çarpması sonucu yaralandı. Çarpmanın şiddetiyle yere düşen kadın, hemen olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılarak hastaneye kaldırıldı.

Kocaeli Protokolü, Şehitlikleri Ziyaret Etti Kocaeli Protokolü, Şehitlikleri Ziyaret Etti

Kaza, yoğun trafik akışının olduğu bir saatte gerçekleşti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, otomobil sürücüsü hızını azaltmadan yaya geçidine yaklaşmış ve maalesef duramayarak kadına çarpmış. Bu durum, sürücülerin yaya geçitlerine yaklaşırken daha dikkatli olmaları gerektiğini ve hız sınırlarına uymalarının hayati önem taşıdığını bir kez daha ortaya koymaktadır.

İnceleme Başlatıldı

Kocaeli'nin İzmit ilçesine bağlı Karabaş Mahallesi'nde, D-100 Karayolu'nun İstanbul yönünde bulunan yanyolda ciddi bir trafik kazası yaşandı. Edinilen bilgilere göre, 23 yaşındaki Esra A., yaya geçidini kullanarak karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, M.K.E. tarafından yönetilen 41 ARD 130 plakalı otomobilin çarpması sonucu yaralandı. Bu olay, bölgedeki trafik akışının yoğun olduğu bir saatte meydana geldi.

Kaza haberinin alınması üzerine derhal bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık personeli tarafından olay yerinde gerçekleştirilen ilk müdahalenin ardından, yaralı kadın hızla Kocaeli Şehir Hastanesi'ne nakledildi. Bu sırada, kaza yerinde bulunan diğer şahitler ve çevredeki vatandaşlar da yaşananları üzüntüyle takip etti.

Editör: Berkan Yıldırım