İş Bankası'ndan Öğrencilere Sürpriz :  Karne Hediyesi Kampanyası! İş Bankası'ndan Öğrencilere Sürpriz : Karne Hediyesi Kampanyası!

Geniş Kapsamlı Destek Programı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sigortalı çalışanlara yönelik yeni bir destek programı başlattığını duyurdu. Bu program kapsamında, her ay 12 bin TL maddi yardım sağlanacak. İşte bu yeni düzenlemenin detayları ve başvuru koşulları hakkında bilgiler.

Bakanlık, sigortalı çalışanlara yönelik olarak büyük bir destek paketi açıkladı. Bu paket dahilinde her ay 12 bin TL maddi destek verileceği bildirildi. Bu destek programının duyurusu büyük bir heyecanla karşılandı ve kısa süre içinde binlerce çalışan bu fırsattan yararlanmak için başvuru yaptı. İlk iki günde yapılan başvuru sayısı 12 bin 246 olarak kayıtlara geçti. Resmi Gazete aracılığıyla yapılan duyurularla detaylar kamuoyuna açıklanırken, Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan tarafından da ek bilgilendirmeler yapıldı. Destek paketinin başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaya devam ediyor ve çalışanlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Özel Hedef: Çalışan Anneler

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan özellikle çalışan anneleri desteklemeyi amaçlayan bir diğer programı daha duyurdu. Bu program kapsamında çalışan annelere ayda 325 Euro tutarında ek mali destek sağlanacak. İlk iki gün içinde 12 binden fazla başvuru alındı, ancak destekten faydalanacak kişi sayısı sınırlı. Toplamda 3 bin 500 anne ve aynı sayıda bakıcı bu destekten yararlanabilecek. Bu program, kayıtlı istihdamı teşvik etmeyi ve annelerin iş gücüne katılımını artırmayı hedefliyor.

Başvuru Koşulları ve Projeler

Çalışma Bakanı, başvuruda bulunacak anneler için bazı özel şartları açıkladı. Buna göre, çocuğu 0 - 24 ay arası olan anneler bu destekten yararlanabilecek. Ön kayıtların 3 Haziran itibarıyla başladığı ve büyük bir ilgi gördüğü belirtildi. Projeye ayrılan bütçe 15.3 milyon Euro olarak açıklandı. Kesin kayıtlar Temmuz ayında tamamlanacak ve destek ödemeleri Ağustos 2024'ten itibaren başlayacak. Projenin sona erme tarihi ise 25 Ekim 2025 olarak planlanmış.

Ayrıca, Bakan Işıkhan'ın açıklamalarına göre İş-Pozitif Projesi kapsamında 263 bin 162 kadın iş hayatına geri döndü. Bu projenin amacı, doğum sonrası annelerin iş hayatına entegrasyonunu sağlamak ve kadın istihdamını artırmaktır. Bu ve benzeri projeler sayesinde kadınların iş hayatında daha aktif roller üstlenmeleri ve ekonomik bağımsızlıklarını güçlendirmeleri hedeflenmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi