Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, trafikte nadiren rastlanan bir kaza yaşandı. Bir hafif ticari araç, kendisinden önce seyir halinde olan ve duraklamış başka bir hafif ticari araca arkadan çarptı. Bu çarpışmanın şiddetiyle, hatalı araç kontrolden çıkarak yan yattı. Kazanın etkisiyle aracın sürücüsü yaralandı. Olayın karmaşıklığı, iki aracın da kontrolünü kaybederek park halindeki diğer araçlara çarpmasıyla daha da arttı.

Bu zincirleme reaksiyon, olay yerinde önemli maddi hasara yol açtı. Tüm bu anlar, çevredeki bir güvenlik kamerası tarafından kayıt altına alındı, kazanın nasıl meydana geldiğini ve yaşananların boyutunu gözler önüne serdi. Bu görüntüler, kazanın şiddetini ve ani gelişimini belgelerken, trafik güvenliği konusunda da önemli bir hatırlatma yaptı.

Saffet Sancaklı, “Kaptan Yuvana Dön” Saffet Sancaklı, “Kaptan Yuvana Dön”

Sürücü Hastaneye Kaldırıldı

Gebze'de meydana gelen trafik kazası sonrasında, olayı gözlemleyen çevre sakinleri hızla 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım talebinde bulundular. Bu ihbar üzerine, kaza yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri acilen yönlendirildi. Kazaya karışan ve yan pozisyonda kalmış olan hafif ticari aracın sürücüsü, H.B., olay yerine ulaşan sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne nakledildi.

İlginç bir şekilde, kaza yerine yakın bir konumda park edilmiş 34 HZ 0925 plakalı bir otomobilin sabah saatlerinde de bir maddi hasarlı kazaya karıştığı ve bu nedenle sürücüsü tarafından yol kenarına park edildiği bilgisi ortaya çıktı. Bu detay, kazanın meydana geldiği bölgede trafik güvenliğiyle ilgili sorunların olabileceğine dair spekülasyonları artırdı.

Editör: Berkan Yıldırım